Wsłuchani w Boże Słowo

Adwentowe rekolekcje już za nami. Od 8 do 11 grudnia br. poprowadził je dla naszej parafialnej wspólnoty o. Jakub Pałuska OFMConv, na co dzień posługujący w klasztorze OO. Franciszkanów w Szklarskiej Porębie oraz w Domu Rekolekcyjnym w Przesiece.

tn Pałuska 1Tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne poświęcone były kwestii słuchania Bożego Słowa, jak się na nie otwierać i jak według niego żyć, odpowiadać na to co chce nam przekazać Pan Bóg. Ojciec Rekolekcjonista mówił o swoim doświadczeniu spotkania z Panem w Jego Słowie i jak przemieniło ono jego życie. Nawiązując do własnego doświadczenia zaprosił on olszynian, aby także zaufali Bożemu Słowu zawartemu w Piśmie Świętym, gdyż Pan działa także i dziś i pragnie, abyśmy mieli udział w tej relacji, jakiej On pragnie dla nas i z nami.

tn Pałuska 3W programie rekolekcji znalazły się także Roraty dla dzieci i modlitwa w Godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. Ten czas modlitwy i refleksji zakończyła Spowiedź Święta i wieczorne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem po Eucharystii, podczas której mogliśmy przekonać się, że Słowo Boże ma moc zmieniać i prostować życie innych ludzi, którzy już doświadczyli ojcowskiej miłości Boga.

tn Pałuska 4