Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Wsłuchani w Boże Słowo

Adwentowe rekolekcje już za nami. Od 8 do 11 grudnia br. poprowadził je dla naszej parafialnej wspólnoty o. Jakub Pałuska OFMConv, na co dzień posługujący w klasztorze OO. Franciszkanów w Szklarskiej Porębie oraz w Domu Rekolekcyjnym w Przesiece.

tn Pałuska 1Tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne poświęcone były kwestii słuchania Bożego Słowa, jak się na nie otwierać i jak według niego żyć, odpowiadać na to co chce nam przekazać Pan Bóg. Ojciec Rekolekcjonista mówił o swoim doświadczeniu spotkania z Panem w Jego Słowie i jak przemieniło ono jego życie. Nawiązując do własnego doświadczenia zaprosił on olszynian, aby także zaufali Bożemu Słowu zawartemu w Piśmie Świętym, gdyż Pan działa także i dziś i pragnie, abyśmy mieli udział w tej relacji, jakiej On pragnie dla nas i z nami.

tn Pałuska 3W programie rekolekcji znalazły się także Roraty dla dzieci i modlitwa w Godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. Ten czas modlitwy i refleksji zakończyła Spowiedź Święta i wieczorne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem po Eucharystii, podczas której mogliśmy przekonać się, że Słowo Boże ma moc zmieniać i prostować życie innych ludzi, którzy już doświadczyli ojcowskiej miłości Boga.

tn Pałuska 4

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31