Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Zakończenie I etapu prac konserwatorskich w kościele parafialnym

Odbiorem Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków zakończyliśmy I etap prac przy ryzalicie wejścia głównego z portalem w elewacji frontowej wieży kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Obecnie parafia podejmuje starania o pozyskanie środków w różnych instytucjach i fundacjach na sfinansowanie dokończenia renowacji. Elewacja była mocno zniszczona i zabrudzona, co szpeciło wygląd pięknej świątyni. Stąd decyzja o podjęciu prac. Wygląd kościoła zmienił się w znacznym stopniu.
Koszt wykonanych prac wyniósł 60 000 zł. Środki zewnętrzne jakie pozyskaliśmy to: 25 000 zł z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, 30 000 zł z budżetu Gminy Olszyna oraz wkład własny parafii pochodzący z ofiar składanych przez wiernych.
Na zakończenie tego etapu prac wielkie słowa uznania i wdzięczności kierujemy do pana Jerzego Kowalskiego, wykwalifikowanego Konserwatora Zabytków z Krakowa i jego ekipie. W dalszej kolejności dziękujemy panu Franciszkowi Baszakowi i ks. dr. Stanisławowi Szupieńce – Diecezjalnemu Konserwatorowi Zabytków z Legnickiej Kurii Biskupiej za staranny i fachowy nadzór nad prowadzonymi pracami. Szczerą wdzięczność kierujemy w stronę pana Mariusza Stolarza i jego firmie za ogrom wykonanych prac przy remoncie. Wszystkim pomocnikom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z prowadzonych prac.

tn kosciol parafialny remont 1

tn kosciol parafialny remont 2

tn kosciol parafialny remont 3

tn kosciol parafialny remont 4

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31