Stowarzyszenie „Dar Serca”

Stowarzyszenie „Dar Serca” jest organizacją dobroczynną, działającą w oparciu o społeczno - humanitarne zaangażowanie członków i wolontariuszy. Stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą, może zatrudniać pracowników. Terenem działania Stowarzyszenia „Dar Serca” jest terytorium Polski. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w Olszynie przy ul. Legnickiej 14a.

Rok powstania

Dnia 15.11.2002 r. członkowie założyciele zwrócili się z prośbą do Legnickiej Kurii Biskupiej o wyrażenie zgody na uruchomienie stołówki. Inicjatywa została przyjęta z radością.
   Dnia 08.05.2003 r. Stowarzyszenie „Dar Serca” z KRS Wrocław otrzymuje wpis do Rejestru Stowarzyszeń (KRS 0000160959).

Historyczny (pierwszy) skład zarządu:

1. Ks. Jan Dochniak - Prezes
  2. Krzysztof Błaszczyk - Wiceprezes
  3. Sabina Baran - sekretarz
  4. Bolesław Danilecki - skarbnik
  5. Tadeusz Anioł - członek

Celem Stowarzyszenia „Dar Serca” jest:

• dobrowolne i bezinteresowne niesienie pomocy osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn są niezdolne do rozwiązywania swoich życiowych problemów, a w szczególności dzieciom, ludziom starszym, niepełnosprawnych, chorym, samotnym zagrożonym demoralizacją oraz rodzinom wielodzietnym, pozbawionym środków do życia;
  • kształtowanie właściwych postaw religijno-moralnych poprzez prowadzenie z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi różnych form działań.

Stowarzyszenie „Dar Serca” swoje cele realizuje poprzez:

• prowadzenie jadłodajni dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej (dowożenie posiłków do miejsca zamieszkania);
  • wynajem lub udostępnienie sal i miejsc noclegowych na różnego rodzaju formy spotkań, zajęć grup parafialnych oraz rekolekcji lub wypoczynku;
  • inną działalność gospodarczą związaną z kultem religijnym.

Stowarzyszenie „Dar Serca” realizuje swój cel poprzez gromadzenie środków finansowych pochodzących z:

• składek członkowskich,
  • dotacji i darowizn,
  • wpływów z działalności statutowej Stowarzyszenia.

Obecny Skład Zarządu:
1. Ks. dr Bogusław Wolański - prezes
2. Krzysztof Błaszczyk - wiceprezes
3. Magdalena Zielińska - sekretarz
4. Anna Bińczyk - skarbnik
5. Ryszard Dulnik - członek

Komisja Rewizyjna:
1. Józef Pietraszun - przewodniczący
2. Grażyna Danilecka - członek
3. Henryk Matyjewicz - członek

W ramach prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie jadłodajni oferujemy:

• wynajem Sali jubileuszowej na imprezy okolicznościowe (chrzciny, przyjęcia komunijne, urodzinowe, stypy itp.),
  • organizacje szkoleń i konferencji z wyżywieniem,
  • serwisy kawowe,
  • obiady abonamentowe (jedno i dwu - daniowe).

Dysponujemy:

• salą jubileuszową na 70 osób