Skauci Europy

Skauci Europy działają w Olszynie w dwóch nurtach - męskim i żeńskim. W naszym Stowarzyszeniu Harcestwa Katolickiego nie ma zajęć koedukacyjnych, wyjątkiem są np. pielgrzymki.

2. Szczep Olszyński (żeński) św. Rity działa w naszym mieście i okolicach już od 2010 r. W skład wchodzi Gromada Wilczków (9-12 lat) i Drużyna harcerek (12-17 lat). Szefowe formują się w Gryfowskim Ognisku Przewodniczek św. Teresy z Avila.
Wilczki to gałąź żółta pełna radości, zabaw i wyzbywania się dziecięcego egoizmu. Harcerki podejmują coraz ciekawsze zadania, formują się na łonie przyrody, są samodzielne, zdobywają trudniejsze stopnie i sprawności, a ich główną metodą są gry.

Gałąź męska jest obecna w Olszynie i okolicach od ponad 10 lat. Metody formacyjne są bliźniacze do dziewczęcych, lecz dostosowane do młodych chłopców i dorastających mężczyzn. Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a to co niemożliwe zamieniają w możliwe i niosące ciekawe doświadczenie.

Cały Skauting Katolicki jest oparty na 5 celach: Bóg, Charakter, Zmysł praktyczny, Zdrowie i Służba. Wszystkie spotkania zaczynają się wspólną modlitwą, a na każdym wyjeździe mamy codzienną Mszę świętą.

Sposób działania:
Wilczki - najczęściej cotygodniowe zbiórki, które prowadzi Akela - szef(owa) gromady
Harcerki - cotygodniowe zbiórki zastępu prowadzone przez zastępową/zastępowego (rówieśnicy) oraz zbiórki drużyny prowadzone przez drużynową lub drużynowego.
W ciągu roku jeździmy na zimowisko, harce majowe, OBÓZ LETNI, zlot listopadowy itp.

Zapraszamy do udziału w zbiórkach!

Konakty:
Harcerki, drużynowa 2.Drużyny: dh Kasia Kaczmar, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wilczki, Akela 2.Gromady: dh Klaudia Kumosz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harcerze, drużynowy: dh Mateusz Cybulski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wilczki, Akela: dh Maciej Danilecki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.