Pierwsza Komunia św.

Zbawiciel nasz podczas Ostatniej Wieczerzy, tej nocy, kiedy został wydany, ustanowił eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi swojej, aby w niej na całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak umiłowanej Oblubienicy – Kościołowi powierzyć pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania: sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, ucztę paschalną, w której spożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały (KKK 1323).

Pierwsza spowiedź i Komunia Święta dzieci w naszej Parafii odbywa się
w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Termin ustalany jest z rodzicami na spotkaniu organizacyjnym.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczyna się w pierwszej klasie szkoły podstawowej i trwa trzy lata. Odbywa się poprzez udział w katechizacji szkolnej oraz w ramach dodatkowych spotkań odbywających się przy parafii. Swoją regularną katechezę mają również rodzice dzieci pierwszokomunijnych, w cyklu comiesięcznym.

Rodziców wraz z dziećmi zachęcam do uczestniczenia, przez cały rok
w niedzielnej Mszy św. o godz.11.00 w czasie której, kierowane jest specjalne słowo do dzieci.