Małżeństwo

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu (KKK 1601).

Narzeczeni powinni zgłosić zamiar zawarcia małżeństwa w kancelarii parafialnej przynajmniej sześć miesięcy przed planowanym terminem ślubu. Wówczas otrzymają potrzebne informacje dotyczące wszelkich formalności związanych z zawarciem małżeństwa.

Dokumenty wymagane do załatwienia formalności związane ze zawarciem sakramentu małżeństwa:

1. Dokumenty konkordatowe z Urzędu Stanu Cywilnego (3 egz.).
  2. Metryki chrztu św. do ślubu z adnotacją o bierzmowaniu, a jeśli takiej nie ma, to dodatkowo zaświadczenie o bierzmowaniu (ważne 6 miesięcy).
  3. Dowody osobiste.
  4. Ostatnie świadectwo z katechizacji.
  5. Świadectwa ukończenia katechezy przedmałżeńskiej
  6. Zaświadczenie z poradni rodzinnej o odbyciu trzech konsultacji z doradcą życia rodzinnego.

W naszej Parafii organizujemy regularnie katechizacje przedmałżeńską – dwa razy do roku, z dostępem do konsultacji indywidualnej Poradni Rodzinnej. Terminy są podane do publicznej wiadomości na kilka miesięcy przed rozpoczęciem katechezy.