XXII Niedziela w ciągu roku

XXII niedziela „w ciągu roku”

01.09.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 13.00 (Msza św. dożynkowa na stadionie) i 18.00.

- wtorek 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- czwartek 5 września – pierwszy czwartek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

1. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
  2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i Grono Pedagogiczne. Natomiast poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów odbędzie się w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 11.00.
  3. Przypominamy, że od poniedziałku 2 września wracamy do zwykłego układu Mszy św. w tygodniu, czyli: 7.00 i 18.00. Tym samym kancelaria parafialna w soboty będzie czynna od 8.00 do 9.00, w czwartki 16.30 – 17.30.
  4. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w sobotę 7 września. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odprawimy czwarte w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Zapraszamy na godz. 11.00 (Eucharystia i różaniec). Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Parafialna Poradnia Rodzinna im. Św. Rodziny zaprasza rodziców na wartościowe warsztaty „Prezencik czy rózga – czyli o konsekwencjach, zasadach, karach i nagrodach w wychowaniu”, które odbędą się w dniach 20-21 września 2019. Warsztaty poprowadzi Dorota Rzepczyńska z Karpacza, wykształcony edukator, trener kontroli złości i umiejętności społecznych, a zarazem pracownik Poradni Rodzinnej w Karpaczu. Zapisy prowadzą panie z naszej Poradni Rodzinnej. Szczegóły zawarte są na plakacie i na stronie internetowej.
  7. Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie zostały zakupione dwa komplety obrusów na wszystkie ołtarze w naszym kościele. Koszt wykonania wyniósł 2500 zł. Zakup został dokonany z ofiar złożonych przez rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do rocznicy I Komunii św., przez Matki Żywego Różańca oraz z kasy parafialnej. W naszym kościele będzie coraz ładniej. Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu jest wolna intencja mszalna w piątek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.