Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Niedziela - Świętej Świętej Rodziny

Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny

30.12.2018 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, która obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dzisiejszą niedzielę podczas sumy parafialnej o godz. 12.30 małżeństwa będą miały okazję do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

- środa 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

- czwartek 3 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 1. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty od 8.00 do 9.00.
 2. W poniedziałek 31 grudnia przypada dzień zakończenia starego roku. Zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00. Natomiast we wtorek 1 stycznia przypada pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Dodatkowo w kaplicy przy ul. Wolności o godz. 12.30. Przypominamy, że ta uroczystość jest obowiązkowa, czyli nieuczestniczenie we Mszy św. jest związana z popełnieniem grzechu ciężkiego.
 3. W piątek 4 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza oraz przez ks. Jakuba. Z racji wizyty kolędowej ks. Jakub musi odwiedzić chorych wyjątkowo w piątek, a nie w sobotę. W tym dniu nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej. Zapraszamy przed Mszą św. o godz. 7.00.
 4. W sobotę 5 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia świętować będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze św. odprawione będą wg porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W tym dniu po raz kolejny zorganizowany zostanie w Olszynie Orszak Trzech Króli. Zaczynamy go Mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym, a następnie uroczyste przejście orszaku i zakończenie oddaniem pokłonu Dzieciątku Jezus i wspólnym kolędowaniem w kościele. Zapraszamy do udziału.
 6. Od piątku 28 grudnia trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już nas podjęli w swoich domach. To dla nas kapłanów wielka radość, że możemy pobłogosławić Wasze mieszkania i spędzić z Wami choć kilka chwil. Dziękujemy tym osobom, które podejmą nas w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, w soboty o 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na godz. 7.00.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie opłatka wigilijnego, który został pobłogosławiony w naszej świątyni. Przy tej okazji zostały złożone ofiary w wysokości 16000 zł (prawie 1000 zł więcej niż w ubiegłym roku). Tak jak informowałem, po uzgodnieniu z radą parafialną, ofiary te będą przeznaczone na dalszą renowację naczyń liturgicznych i inne wydatki związane z liturgią m.in. dopłacimy do nowego tabernakulum, a także będzie to część wkładu własnego na dalsze prace konserwatorskie. Bardzo dziękuję osobom, które poświęciły swój czas
  i rozniosły opłatki po domach parafian.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” (cena 10 zł; płyta z kolędami i kalendarz), „Gościa Niedzielnego” (cena 8 zł), a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, piątek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

 

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne