Niedziela - Świętej Świętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny

30.12.2018 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, która obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dzisiejszą niedzielę podczas sumy parafialnej o godz. 12.30 małżeństwa będą miały okazję do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

- wtorek 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

- środa 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

- czwartek 3 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

1. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty od 8.00 do 9.00.
  2. W poniedziałek 31 grudnia przypada dzień zakończenia starego roku. Zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00. Natomiast we wtorek 1 stycznia przypada pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Dodatkowo w kaplicy przy ul. Wolności o godz. 12.30. Przypominamy, że ta uroczystość jest obowiązkowa, czyli nieuczestniczenie we Mszy św. jest związana z popełnieniem grzechu ciężkiego.
  3. W piątek 4 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza oraz przez ks. Jakuba. Z racji wizyty kolędowej ks. Jakub musi odwiedzić chorych wyjątkowo w piątek, a nie w sobotę. W tym dniu nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej. Zapraszamy przed Mszą św. o godz. 7.00.
  4. W sobotę 5 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia świętować będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze św. odprawione będą wg porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W tym dniu po raz kolejny zorganizowany zostanie w Olszynie Orszak Trzech Króli. Zaczynamy go Mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym, a następnie uroczyste przejście orszaku i zakończenie oddaniem pokłonu Dzieciątku Jezus i wspólnym kolędowaniem w kościele. Zapraszamy do udziału.
  6. Od piątku 28 grudnia trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już nas podjęli w swoich domach. To dla nas kapłanów wielka radość, że możemy pobłogosławić Wasze mieszkania i spędzić z Wami choć kilka chwil. Dziękujemy tym osobom, które podejmą nas w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, w soboty o 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na godz. 7.00.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie opłatka wigilijnego, który został pobłogosławiony w naszej świątyni. Przy tej okazji zostały złożone ofiary w wysokości 16000 zł (prawie 1000 zł więcej niż w ubiegłym roku). Tak jak informowałem, po uzgodnieniu z radą parafialną, ofiary te będą przeznaczone na dalszą renowację naczyń liturgicznych i inne wydatki związane z liturgią m.in. dopłacimy do nowego tabernakulum, a także będzie to część wkładu własnego na dalsze prace konserwatorskie. Bardzo dziękuję osobom, które poświęciły swój czas
    i rozniosły opłatki po domach parafian.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” (cena 10 zł; płyta z kolędami i kalendarz), „Gościa Niedzielnego” (cena 8 zł), a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, piątek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.