Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

23.12.2018 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dzisiejszą niedzielę zabłysło w naszej świątyni światełko betlejemskie. Można ten święty ogień, rozpalony w miejscu narodzin Syna Bożego zabrać ze sobą do domu na stół wigilijny.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego;

- środa 26 grudnia – II dzień świąt Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;

- czwartek 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; trzeci dzień oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu na Mszach św. odbędzie się błogosławienie wina;

- piątek 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków; czwarty dzień oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego;

- sobota 29 grudnia – piąty dzień oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 1. Zbliża się czas uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Msze św. pasterskie, które zostaną odprawione o godz. 22.00 w kaplicy przy ul. Wolności i o 24.00 w kościele parafialnym. W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz.: 9.30, 11.00, 12.30 (również w kaplicy na ul. Wolności; wolna intencja mszalna), 18.00. W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę i dodatkowo w kaplicy na ul. Wolności o godz. 12.30.
 2. Osoby, które nie zdążyły skorzystać ze spowiedzi św. podczas rekolekcji adwentowych zapraszamy dziś w godzinach od 16.00 do 18.00. Będziemy służyć z ks. Jakubem w konfesjonale.
 3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na sumę parafialną o godz. 12.30 małżeństwa, które pragną odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Będzie istniała taka możliwość, jak każdego roku.
 4. Od piątku 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Przyjdziemy do Waszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Prosimy, by na stole zaścielonym białym obrusem przygotować krzyż, świece i Pismo Święte. Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 15.30, natomiast w niedziele od godz. 15.00. Dzień wcześniej przed planowaną wizytą ministranci przypomną o odwiedzinach kapłana, a jeśli ktoś będzie nieobecny zostawią w drzwiach powiadomienie. Jeśli będzie Państwa życzeniem przekazać kapłanowi ofiarę z racji wizyty duszpasterskiej, to już dziś składamy słowa wdzięczności. Oczywiście duża część tych ofiar służy dobru wspólnoty parafialnej. Proszę, by podczas wizyty kolędowej nie przekazywać ofiar na sprzątanie, czy na inwestycje parafialne. Te ofiary przekazujemy w kościele. Nie chcemy nosić przy sobie dużej ilości pieniędzy parafialnych. Wyrażamy wielką radość na nasze spotkanie w Waszych domach. Plan wizyty na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 5. Składamy serdeczne podziękowania członkom rady parafialnej i innym osobom zaangażowanym za wybudowanie szopki Bożonarodzeniowej i świąteczne udekorowanie naszego kościoła. Dziękujemy również dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 3 za udekorowanie choinek w bocznych kaplicach.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” (cena 10 zł; płyta z kolędami i kalendarz), „Gościa Niedzielnego” (cena 8 zł), a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Na stosiku przy wejściu do kościoła można nabywać świece wigilijne, jako cegiełka Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które od lat organizuje Caritas Polska. Można również nabyć opłatek i sianko na stół wigilijny.
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: czwartek 7.00 i 18.00, piątek 18.00, niedziela 18.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Marian Szpak;

- Anna Wiśniewska.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

 

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne