Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXII Niedziela „w ciągu roku” 11.11.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

XXXI niedziela „w ciągu roku”

11.11.2018 r.

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy XXXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii diakona Mateusza Maleńczuka, który głosi słowo Boże i modli się wraz
  z nami. Można u niego nabyć kalendarz ścienny wydany przez Wyższe Seminarium Duchowne za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest na funkcjonowanie legnickiego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za jego posługę.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

- wtorek 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

- sobota 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

 1. Codziennie do 17 listopada włącznie zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych
  o godz. 17.15. Na zakończenie Nabożeństw, czyli w sobotę 17 listopada o godz. 18.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych podczas Wypominek. Po Mszy św. przejdziemy w procesji pod krzyż misyjny i zapalimy dla nich znicze.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawiciela wydawnictwa św. Pawła z Częstochowy. Po każdej Mszy św. do południa można nabyć ciekawe pozycje książkowe. Zwłaszcza polecamy „Ewangelię na co dzień” z ciekawymi komentarzami, a także Pisma Święte.
 3. Przypominamy, że Ks. Proboszcz swoich chorych z Komunią św. odwiedzi w piątek 16 listopada w godzinach dopołudniowych.
 4. Przygotowanie do sakramentów:

- młodzież klas VIII zapraszamy w czwartek 15 listopada na katechezę przygotowawczą do bierzmowania. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w kościele;

- w poniedziałek 12 listopada na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 1. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na kolejne posiedzenie we wtorek 13 listopada na godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Prosimy wszystkich o obecność.
 2. Najbliższy czwartek, to trzeci czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za małżeństwa
  i rodziny w naszej parafii, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Tym razem ta modlitwa, ze względu na Nabożeństwa Wypominkowe, będzie prowadzona po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału.
 3. W dniach 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Fatimy oraz innych ciekawych miejsc w Portugalii. Przyjmujemy zapisy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 4. W dniach 14-15.11.2018 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
 5. W dniach 31 października i 1 listopada 2018 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Harcerze – Skauting Europejski wraz z rodzicami zorganizowali sprzedaż zniczy na stoisku przed cmentarzem komunalnym w Olszynie. Kwota przychodu wyniosła 5 466,50 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowanie warsztatów i obozów harcerskich oraz na organizację dnia Świętego Mikołaja, a także działalność statutową. Dziękujemy wszystkim osobom , które dokonały zakupu zniczy na naszym stoisku.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Posiadamy także w sprzedaży „Kalendarz Rolników” na rok 2019 w cenie 25 zł.
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Ryszard Zakrawacz.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

 

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne