Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXI Niedziela „w ciągu roku” 04.11.2018 r.

 

 1. Dziś przeżywamy XXXI niedzielę „w ciągu roku. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- piątek 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej -  święto;

- sobota 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 1. Codziennie do 17 listopada włącznie zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe za zmarłych
  o godz. 17.15.
 2. Zbliża się dzień 100-lecia odzyskania Niepodległości. W piątek 9 listopada o godz. 11.11 uczniowie naszych szkół zgromadzą się przy dębie „Józef Piłsudski” obok naszego kościoła, by zaśpiewać hymn narodowy, po czym o 11.30 zostanie odprawiona w kościele Eucharystia w intencji Ojczyzny, o którą poprosiły dyrekcje naszych szkół. O godz. 17:00 zapraszamy na Wieczornicę Patriotyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie. Natomiast w niedzielę 11 listopada na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy również modlić się w intencji naszej niepodległej Ojczyzny, a o godz. 17:00 odbędzie się wieczór Pieśni Patriotycznej
  w GOK’u.
 3. Przypominamy, że Ks. Proboszcz ze względu na wyjazd do Ziemi Świętej swoich chorych odwiedzi w piątek 16 listopada w godzinach dopołudniowych.
 4. W piątek 26 października odbyło się pierwsze spotkanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych nieuczęszczających na lekcje religii. Uczestniczyła jedna osoba. Informacje, jakie posiadamy, wskazują, że tych osób jest znacznie więcej. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców o zainteresowanie się problem. Jest to ważna kwestia, na której nam, jako duszpasterzom, bardzo zależy. Zapraszamy i oczekujemy.
 5. Przygotowanie do sakramentów:

- młodzież klas VII zapraszamy w czwartek 8 listopada na katechezę przygotowawczą do bierzmowania. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w kościele;

 1. W dniach 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Fatimy oraz innych ciekawych miejsc w Portugalii. Przyjmujemy zapisy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 2. W dniach 14-15.11.2018 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
 3. W przyszłą niedzielę – 11 listopada przyjedzie do naszej parafii przedstawiciel wydawnictwa św. Pawła z Częstochowy. Po każdej Mszy św. do południa będzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe. Zwłaszcza polecamy „Ewangelię na co dzień” z ciekawymi komentarzami, a także Pisma Święte.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Posiadamy także w sprzedaży „Kalendarz Rolników” na rok 2019 w cenie 25 zł.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Teresa Gut.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne