Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXX Niedziela „w ciągu roku” 28.10.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

Rocznica Poświęcenia Kościoła - Uroczystość

28.10.2018 r.

 1. Dziś przeżywamy XXX niedzielę „w ciągu roku”, która w naszej diecezji przeżywana jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasze świątynie, w których gromadzimy się na modlitwę. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- czwartek 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 w kościele, natomiast o godz. 13.00 Msza św. na cmentarzu. Po Mszy św. na cmentarzu można poprosić kapłanów o pobłogosławienie nowych pomników.
W środę 31 października istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych od godz. 16.30;

- piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 1. Codziennie do środy włącznie o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
 2. W dniu dzisiejszym nastąpi uroczyste pobłogosławienie Grobu Dzieci Utraconych, który został utworzony na naszym cmentarzu dzięki życzliwości wielu ludzi, a zwłaszcza Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą za rodziców, którzy utracili swoje dzieci. O godz. 15.00 na cmentarzu przy grobie Koronka do Bożego Miłosierdzia
  i pobłogosławienie, a o 16.00 w Domu Katechetycznym wykład Miłość ważniejsza niż śmierć - jak pomóc, gdy umiera dziecko?- Agnieszka Jalowska, lekarz pediatra, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do udziału, zwłaszcza rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
 3. Można już pobierać karty na modlitwę wypominkową, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy
  o czytelne wypełnienie
  i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Do kopert z wypominkami dołączyliśmy również informacje o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym, z zaproszeniem do częstej modlitwy za naszych zmarłych. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.
 4. W najbliższą sobotę – 3 listopada wypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach dopołudniowych swoich chorych odwiedzi z Komunią św. ks. Jakub. Natomiast na wieczornej Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ks. Proboszcz ze względu na wyjazd do Ziemi Świętej swoich chorych odwiedzi w piątek 16 listopada w godzinach dopołudniowych.
 5. W ubiegłą niedzielę na prośbę Konferencji Episkopatu Polski zostali policzeni wierni uczestniczący we Mszach św. W Olszynie we Mszach św. wzięło udział 792 osoby na 4880 parafian, czyli jest to 16,5%. Z tej liczby do Komunii św. przystąpiło ok. połowy wiernych, czyli 363 osoby. Jest to dramatycznie niski wynik. Martwi mnie, że tak mocno jest lekceważona niedzielna Eucharystia przez pond 80% mieszkańców naszej parafii, którzy stale żyją w grzechu śmiertelnym. Bardzo potrzebna jest modlitwa.
 6. Pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej informujemy, że wyjazd na lotnisko do Wrocławia będzie miał miejsce w nocy z 1 na 2 listopada o godz. 1.00. Autokar będzie podstawiony od 00.45 na parkingu przy placu zabaw. Prosimy o punktualność.
 7. W piątek 26 października odbyło się pierwsze spotkanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych nieuczęszczających na lekcje religii. Uczestniczyła jedna osoba. Informacje, jakie posiadamy, wskazują, że tych osób jest znacznie więcej. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców o zainteresowanie się problem. Jest to ważna kwestia, na której nam, jako duszpasterzom, bardzo zależy. Zapraszamy i oczekujemy.
 8. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na kolejne posiedzenie we wtorek 13 listopada na godz. 19.00 w Domu katechetycznym. Prosimy wszystkich o obecność.
 9. W dniach 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Fatimy oraz innych ciekawych miejsc w Portugalii. Przyjmujemy zapisy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii
  i kancelarii parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 10. W dniach 14-15.11.2018 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
 11. Ogłoszenia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich:

- dziś SRK przeprowadza zbiórkę do puszek po Mszach św. na zorganizowanie paczek od św. Mikołaja dla najmłodszych z naszej parafii;

- w dniach 31.10-1.11.2018 SRK wraz z harcerzami będzie prowadziło przy naszym cmentarzu stoisko ze zniczami. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację św. Mikołaja, a także na statutową działalność dla dobra naszych małżeństw i rodzin. Zapraszamy do skorzystania.

 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Posiadamy także w sprzedaży „Kalendarz Rolników” na rok 2019 w cenie 25 zł.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, środa godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 3. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne