Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIX Niedziela „w ciągu roku” 21.10.2018 r.

 

 1. Dziś przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św.
  o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele tzw. niedzielę misyjną. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne Kościoła katolickiego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 1. Codziennie o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
 2. Można już pobierać karty na modlitwę wypominkową, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie
  i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Do kopert z wypominkami dołączyliśmy również informacje o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym, z zaproszeniem do częstej modlitwy za naszych zmarłych.
 3. Jutro, w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji dyrekcji naszych szkół i przedszkola, grona pedagogicznego czynnego
  i emerytowanego oraz pracowników szkół i przedszkola z racji Dnia Nauczyciela. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku do sali jubileuszowej w Domu Katechetycznym. Będziemy zaszczyceni możliwością ugoszczenia naszych nauczycieli. Podczas tej Mszy św. będziemy również modlić się w intencji ks. Jakuba, który dziś przeżywa swoje imieniny (z racji wspomnienia św. Jakuba Strzemię). Po Mszy św. każdy chętny będzie mógł złożyć ks. Jakubowi życzenia.
 4. W przyszłą niedzielę 28 października nastąpi uroczyste pobłogosławienie Grobu Dzieci Utraconych, który został utworzony na naszym cmentarzu dzięki życzliwości Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą za rodziców, którzy utracili swoje dzieci. O godz. 15.00 na cmentarzu przy grobie Koronka do Bożego Miłosierdzia
  i pobłogosławienie, a o 16.00 w Domu Katechetycznym wykład Miłość ważniejsza niż śmierć - jak pomóc, gdy umiera dziecko?- Agnieszka Jalowska, lekarz pediatra, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do udziału, zwłaszcza rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
 5. Przygotowanie do sakramentów:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Można je odbierać u księży w zakrystii;

- młodzież klas VI zapraszamy w czwartek 25 października na katechezę przygotowawczą do bierzmowania. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w kościele;

- przypominamy, że rozpoczęliśmy dekanalne roczne przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ta katecheza jest konieczna, by przyjąć dar Ducha Świętego
i np. móc pełnić funkcję chrzestnego. Kolejne spotkanie odbędzie się 25.10.2018 o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym.

 1. Wizyta kolędowa w styczniu i codzienne doświadczenie życia parafii pokazuje nam, że spora część uczniów szkół ponadpodstawowych z naszej parafii nie uczęszcza na lekcje religii, tym samym nie pogłębia swojej świadomości religijnej i nie troszczy się o swoją wiarę. To martwi. Stąd chcemy pomóc tej młodzieży w rozwoju ich życia religijnego. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z religii zapraszamy na spotkanie w Domu Katechetycznym w piątek 26 października o godz. 19.30. Osoby niepełnoletnie prosimy, by przyszły z jednym z rodziców. Zapraszamy i oczekujemy.
 2. W dniach 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Fatimy oraz innych ciekawych miejsc w Portugalii. Od dziś przyjmujemy zapisy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 3. W dniach 14-15.11.2018 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
 4. Ogłoszenia Caritas:

- w ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego została przeprowadzona zbiórka na wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzbierano 1800 zł. Bóg zapłać za wielką hojność;

- Parafialny Zespół Caritas zaprasza na warsztaty „Jak nie marnować żywności”, które odbędą się w czwartek 25.10.2018 o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 1. Ogłoszenia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich:

- w przyszłą niedzielę SRK przeprowadzi zbiórkę do puszek po Mszach św. na zorganizowanie paczek od św. Mikołaja dla najmłodszych z naszej parafii;

- w dniach 31.10-1.11.2018 SRK wraz z harcerzami będzie prowadziło przy naszym cmentarzu stoisko ze zniczami. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację św. Mikołaja, a także na statutową działalność dla dobra naszych małżeństw i rodzin. Zapraszamy do skorzystania.

 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, środa, czwartek godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 3. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne