Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVII Niedziela „w ciągu roku” 07.10.2018 r.

 1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ks. dr. Ryszarda Kempiaka, biblistę i naszego przewodnika do Ziemi Świętej. Dziękujemy za obecność i za słowo Boże. Przypomnę, że spotkanie pielgrzymów dziś o godz. 16.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś na Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- sobota 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 1. Codziennie o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
 2. W przyszłą sobotę 13.10 kończymy tegoroczny cykl Nabożeństw Fatimskich. Od godz. 11.00 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i nieustanny różaniec zaczynany co pół godziny w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie to modlitwa wynagradzająca za ich grzechy. Zapraszamy do modlitwy. Natomiast o 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia inaugurująca kolejny Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II, obchodzony w całej Polsce 14.10 pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. dzieci zaprezentują program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie w Dzień Papieski będą zbierane ofiary do puszki na stypendia w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał kremówki papieskie.
 3. Przygotowanie do sakramentów:

- młodzież klas VIII zapraszamy w czwartek 11 października na katechezę przygotowawczą do bierzmowania. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w kościele;

- w poniedziałek 8.10 na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, natomiast w środę 10.10 na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich klas, czyli VI, VII, VIII.

 1. Przypominamy, że ks. Jakub odwiedzi swoich chorych w sobotę 13 października w godzinach dopołudniowych.
 2. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 14-20 października 2018 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w Domu Katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
 3. Na naszym cmentarzu powstał Grób Dzieci Utraconych, jako symboliczne miejsce modlitwy za dzieci zmarłe w łonie matek lub po narodzeniu, a które nie mają swojego grobu. Jego uroczyste pobłogosławienie odbędzie się w niedzielę 28 października. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę, a także znajdziemy je na naszej stronie internetowej. Pragnę w tym miejscu podziękować Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych z Olszyny na czele z panem prezesem Wojciechem Gołygą za przygotowanie tego miejsca
  i ufundowanie pięknego pomnika. To ważne dzieło dla naszego społeczeństwa, to również ważna inicjatywa ukazująca wartość życia ludzkiego. To ważne miejsce dla rodziców przeżywających stratę swoich dzieci.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, czwartek, piątek, sobota godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Jerzy Antończyk.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne