XXVI Niedziela „w ciągu roku” 30.09.2018 r.

1. Dziś przeżywamy XXVI niedzielę „w ciągu roku”.Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 9.30 będzie sprawowana w kościele parafialnym. Tym samym kończymy sezon letni w kaplicy przy ul. Wolności.
  2. Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek 1 października –wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
    - wtorek 2października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
    - czwartek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pierwszy czwartek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
    - piątek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  3. Od poniedziałku 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy.
  4. Towarzystwo Miłośników Ziemi Olszyńskiej zaprasza dziś na „Olszyńskie Spotkanie Chóralne”, które rozpocznie się o godz. 14.30 w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie do wartościowego spędzenia niedzielnego popołudnia.
  5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie będzie również adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w godzinach dopołudniowych swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. ProboszczNatomiast ks. Jakub odwiedzi swoich chorych w drugą sobotę miesiąca, czyli 13 października. Zmiana spowodowana jest jego wyjazdem z młodzieżą na spotkanie ewangelizacyjne do Warszawy.
  6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 października na Mszy św. o godz. 18.00. Przekładamy zmianę z soboty na niedzielę ze względu na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Krzeszowa.
  7. Przygotowanie do sakramentów:
        - młodzież klas VII zapraszamy w czwartek 4 października na katechezę przygotowawczą do bierzmowania. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w kościele
        - przypominamy, że rozpoczęliśmy dekanalne roczne przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ta katecheza jest konieczna, by przyjąć dar Ducha Świętego
    i np. móc pełnić funkcję chrzestnego.Kolejne spotkanie odbędzie się 25.10.2018 o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym.
  8. W czwartek 4 października o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Katechetycznym spotkanie rodziców ministrantów. Prosimy o obecność.
  9. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 14-20 października 2018 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w Domu Katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
  10. Pielgrzymi wyjeżdżający do Krzeszowa w sobotę 6 października na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca mają zbiórkę o godz. 7.15 na parkingu przy kościele. Odjazd nastąpi o 7.30.
  11. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 7 października o godz. 16.00 odbędzie się w Domu Katechetycznym spotkanie z przewodnikiem pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: piątek godz.7.00.Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Wiesław Kurczewski,

- Ryszard Kwiatkowski,

- Marian Bocheński,

- Leokadia Pawłowicz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…