Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXV Niedziela „w ciągu roku” 23.09.2018 r.

 

 1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św.
  o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

  - czwartek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

  - piątek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

  - sobota 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 3. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
 4. W ubiegłą sobotę 15.09 odbył się „Parafialny piknik w 100-lecie niepodległości”. Było to piękne wydarzenie patriotyczne, w przygotowanie którego zaangażowała się wielka ilość parafian. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą i gorliwą pracę. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy przez różne dary pomogli nam w organizacji pikniku. To wydarzenie było godnym uczczeniem jubileuszu odzyskania niepodległości i zapewne było budujące zwłaszcza dla młodego pokolenia.
 5. Młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Można je odbierać u księży w zakrystii.
 6. Przygotowanie do sakramentów:

  -młodzież klas VI zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w kościele 

  - osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły przystąpić do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w najbliższy czwartek 27 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.
 7. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 14-20 października 2018 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w Domu Katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
 8. Miło nam poinformować, że już działa nasza nowa strona internetowa: parafiaolszyna.pl, która na bieżąca będzie aktualizowania. Zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się z informacjami.
 9. Pragniemy zaprosić wszystkich młodych ludzi, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie 6 października (sobota) br. odbędzie się spotkania Ewangelizacyjne „Stadion Młodych”. Więcej informacji na plakacie i u ks. Jakuba. 
 10. W sobotę 6 października odbędzie się w Krzeszowie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub u pani Teresy Dłubała.
 11. W dniach 5-6 października odbędzie się w Częstochowie XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej. Tradycyjnie wyjazd na to wydarzenie organizuje olszyński klub „Amazonka”. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt w tej sprawie z panią Sabiną Baran.
 12. Towarzystwo Miłośników Ziemi Olszyńskiej organizuje „Olszyńskie Spotkanie Chóralne”, które odbędzie się w niedzielę 30 września w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 13. Zarządca naszego cmentarza prosił o przekazanie informacji o możliwości ubezpieczenia nagrobków. Szczegółowe informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń przy kaplicy cmentarnej
 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, czwartek, piątek, sobota godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne