Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres Wielkanocny w Kościele. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00. W dzień Zesłania Ducha Świętego każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię św. oraz zaśpiewa lub odmówi hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może uzyskać odpust zupełny.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 10 czerwca – święto NMP Matki Kościoła;

- wtorek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

- czwartek 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- piątek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 1. W poniedziałek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, a po nim Msza św. wieczorna.
 3. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Chcemy podtrzymać zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
 4. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w piątek 14 czerwca zapraszamy na katechezę na godz. 19.30 młodzież z klas

ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole. Odbędzie się ona w Domu Katechetycznym.

 1. W imieniu sióstr Elżbietanek, które prowadzą misję katolicką w Maganzo w Tanzanii dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom oraz innym wiernym za złożoną ofiarę w wysokości 1300 zł. Podziękowanie pisemne od sióstr wywieszone jest w gablocie. Bóg zapłać za dobre serce.
 2. Uczestnikom pielgrzymki do Fatimy przypominamy, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 19.00.Natomiast Masza św. za pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 16 czerwca o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 4. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje: środa, czwartek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Wiencek, zam. w Żywocicach

Karolina Anioł, zam. w Olszynie

Zapowiedź I

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Jerzy Suchanecki.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne