XXIX Niedziela w ciągu roku

XXIX niedziela „w ciągu roku”

20.10.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy modlitwę różańcową.

- wtorek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

1. Codziennie o godz. 17.15 odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy, w tym roku szczególnie w intencji misji.
  2. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej.
  3. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i lektorów w poniedziałek 21 października o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym;

- spotkanie Oazy Dzieci Bożych w czwartek o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym;

- w czwartek 24 października zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła młodzież klas VII na katechezę przygotowawczą do sakramentu bierzmowania;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania mogą jeszcze dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Zapraszamy w czwartek 24 października o godz. 19.30 do Domu Katechetycznego;

- w piątek 25 października zapraszamy młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole na katechezę parafialną na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego.

1. Nadal zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii św. do wstąpienia w szeregi naszych ministrantów. Zbiórki dla kandydatów odbywają się w piątki o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym.
  2. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę ofiar na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzbierano 2110 zł. Pieniądze zostały już przelane na konto fundacji. Bardzo dziękujemy za tak hojne wsparcie tego dzieła. Przypomnę, że w naszej parafii od kilku miesięcy stypendystką tej fundacji jest Alicja Cymbałko, a obecnie staramy się o kolejne stypendia.
  3. Jak można zauważyć wrócił po renowacji drugi witraż w prezbiterium. Bardzo dziękujemy rodzinie, która złożyła ofiarę na tę pracę w wysokości 9000 zł. Kolejnej rodzinie dziękujemy za zakup nowego dywanu do kaplicy chrzcielnej. Natomiast rodzicom i młodzieży, która przystąpiła w tym roku do sakramentu bierzmowania bardzo dziękujemy za ufundowanie nowego ornatu z wizerunkiem Świętej Rodziny. Ornat został wykonany przez siostry klauzurowe Karmelitanki z Gniezna i kosztował 1200 zł.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do nabywania katolickiego kalendarza ściennego na 2020 r. wydanego z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w cenie 6 zł.
  5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Henryk Karolewski.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…