Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Zmartwychwstanie Pańskie

21.04.2019 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 9.30, 11.00, 12.30 (także w kaplicy letniej) i 18.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (także w kaplicy letniej), 18.00 .
  2. Bieżący tydzień przeżywany jest jako Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która zakończy się w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, a przed Mszą św. od godz. 17.40 Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Natomiast w przyszłą niedzielę, oprócz stałego harmonogramu Mszy św., o godz. 15.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na cele charytatywne Kościoła.
  3. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego (pani kościelna, pan organista, służba liturgiczna, Caritas, Rada Parafialna, schola, czytający Mękę Pańską, straż przy Grobie Pańskim). Dzięki Waszej posłudze mogliśmy przeżyć czas na modlitwie i cieszyć się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać.
  4. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w piątek 26 kwietnia zapraszamy na katechezę na godz. 19.30 młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole. Odbędzie się ona w Domu Katechetycznym;

- w poniedziałek 29 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę i spotkanie rodziców dzieci przystępujących do rocznicy Pierwszej Komunii św.

1. Osobom wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Fatimy przypominamy, że wyjazd na lotnisko nastąpi we wtorek 30 kwietnia o godz. 10.00 z parkingu przy ulicy ks. Józefa Zarembskiego.
  2. Żywy Różaniec z naszej parafii organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarem do Częstochowy w dniach 31.05-1.06.2019. Koszt przejazdu z noclegiem 120 zł. Informacje szczegółowe u pani Teresy Dłubała lub u pani Teresy Czajkowskiej.
  3. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  4. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  5. Zapowiedzi przedślubne:

Bartłomiej Rudzik, zam. w Lubaniu

Monika Jaskólska, zam. w Lubaniu

Zapowiedź II

1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Danuta Sienko.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…