Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres Wielkanocny w Kościele. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00. W dzień Zesłania Ducha Świętego każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię św. oraz zaśpiewa lub odmówi hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może uzyskać odpust zupełny.

- poniedziałek 10 czerwca – święto NMP Matki Kościoła;

- wtorek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

- czwartek 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- piątek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

1. W poniedziałek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, a po nim Msza św. wieczorna.
  3. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Chcemy podtrzymać zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
  4. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w piątek 14 czerwca zapraszamy na katechezę na godz. 19.30 młodzież z klas

ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole. Odbędzie się ona w Domu Katechetycznym.

1. W imieniu sióstr Elżbietanek, które prowadzą misję katolicką w Maganzo w Tanzanii dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom oraz innym wiernym za złożoną ofiarę w wysokości 1300 zł. Podziękowanie pisemne od sióstr wywieszone jest w gablocie. Bóg zapłać za dobre serce.
  2. Uczestnikom pielgrzymki do Fatimy przypominamy, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 19.00.Natomiast Masza św. za pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 16 czerwca o godz. 18.00.
  3. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  4. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje: środa, czwartek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  5. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Wiencek, zam. w Żywocicach

Karolina Anioł, zam. w Olszynie

Zapowiedź I

1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Jerzy Suchanecki.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…