VI Niedziela w ciągu roku

VI niedziela „w ciągu roku”

17.02.2019 r.

1. Dziś przeżywamy VI niedzielę” w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

- piątek 22 lutego – święto katedry św. Piotra;

- sobota 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

1. W poniedziałek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
  2. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w czwartek 21 lutego na katechezę przygotowawczą do bierzmowania zapraszamy młodzież z klas VIII. Odbędzie się ona o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym;

- w piątek 22 lutego zapraszamy na katechezę na godz. 19.30 młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole. Odbędzie się ona w Domu Katechetycznym.

1. W poniedziałek 18 lutego na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i kandydatów. Prosimy o obecność.
  2. W naszej parafii pragniemy utworzyć grupę formacyjna dla dzieci o charakterze misyjnym (Ognisko Misyjne), którą poprowadzi pani katechetka Magdalena Błaszczyk. Spotkanie grupy odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 16.30 w salce na II piętrze w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną jeszcze bardziej pokochać Pana Jezusa i wspaniale spędzić czas na wartościowych spotkaniach. Modlitwą będziemy pomagali misjonarzom.
  3. Najbliższy czwartek, to trzeci czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za małżeństwa i rodziny w naszej parafii, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy na modlitwę przed obrazem Świętej Rodziny o godz. 17.30. Niech ta sprawa głęboko zapadnie nam w sercu.
  4. Pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne z naszą pilotką w niedzielę 24 lutego o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym. Na spotkanie proszę przynieść ze sobą Dowód Osobisty oraz pozostałą kwotę do wpłaty. Informujemy również, że są jeszcze dwa wolne miejsca. Zapraszamy do udziału.
  5. Powiat Lubański uruchomił w Smolniku k. Leśnej Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób, które chciałby podbudować się psychicznie i miło spędzić czas ze specjalistami. To duża pomoc, zwłaszcza dla osób niedomagających psychicznie. W związku z tym w naszej Poradni Rodzinnej będzie możliwość dowiedzieć się więcej na ten temat. Pracownik Ośrodka będzie tam dyżurował w piątki 22 lutego i 1 marca w godzinach od 17.00 do 19.00. Zapraszamy.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: piątek godz. 18.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  8. Zapowiedzi przedślubne

Marcin Dziarkowski, zam. w Olszynie

Małgorzata Klask, zam. w Gryfowie Śląskim

Zapowiedź I

1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Anna Dudkiewicz,

- Ryszarda Stolarz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…