XX Niedziela w ciągu roku

XX niedziela „w ciągu roku”

18.08.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00.

- wtorek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

- środa 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

- czwartek 22 sierpnia – wspomnienie NMP, Królowej;

- sobota 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

1. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
  2. Wspólnota Olszyny Dolnej zaprasza na Dożynki Wiejskie, które odbędą się w przyszłą niedzielę (25.08.2019 r.). Msza św. o godz. 9.30 w kaplicy letniej. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców ołtarza Bożego Ciała
    z ul. Legnickiej.
  3. Już niebawem rozpocznie się 26 Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Legnickim Polu. Wydarzenie potrwa od 22 do 25 sierpnia. Jak zawsze zostali zaproszeni interesujący prelegenci: o. Tomasz Nowak, s. Anna Mikołajewicz ASC, Dobromir „Mak” Makowski. Swoją obecność potwierdził również znany zespół Fishecletic oraz Owca. Koszt wyjazdu dla młodzieży z naszej parafii za darmo. Więcej informacji u księdza Jakuba.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie
    i niedzielnej Mszy św.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Antoni Żądło,

- Andrzej Bińczyk,

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…