Spotkania wspólnoty odbywają się w środy, po wieczornych mszach świętych, tj. ok. godziny 18.30, Mają charakter modlitewny.
Kto może należeć?
 Są to spotkania otwarte, na które zapraszamy wszystkich chętnych potrzebujących modlitwy, czy pragnących pogłębić swoje życie duchowe.
 Są one także dla tych, którzy pragną uczyć się budowania swojej codzienności w odniesieniu do Słowa Bożego.
Wielu uczestników wspólnoty trafiło tu znajdując się w trudnej sytuacji życiowej, odczuwając bezsilność, potrzebując wsparcia Boga i wspólnoty ludzi.
Charakterystyka wspólnoty  Należymy do Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce i bezpośrednio podlegamy biskupowi Diecezji Legnickiej.
 Naszą istotą jest wielbienie Boga i otwieranie się na dary Ducha Świętego. Jednocześnie zapraszając Ducha Świętego, by nas prowadził zarówno podczas modlitwy, jak i naszego codziennego życia, staramy się budować codzienność na Bogu. Wsłuchując się w Jego Słowo, uczymy się od Niego wypełniania naszych ról rodzinnych, zawodowych, społecznych, przekraczania siebie, by ciągle na nowo pozwalać Mu się odnawiać.
 Ponieważ znaczna część z nas, jako osobistą formację wybrała Ćwiczenia Ignacjańskie lub Lectio Divina, których podstawową formą modlitwy jest medytacja i kontemplacja Słowa Bożego, niektóre spotkania przeznaczamy na medytację wybranych fragmentów Pisma Świętego.
 Tak, więc sens naszemu istnieniu, jako wspólnoty nadaje modlitwa, jakoosobowa relacja z Bogiem. Modlitwą staramy się także ogarniać zarówno sytuacje, które dotykają bezpośrednio nas, naszych bliskich, jak i całe środowisko.
 Odpowiadamy również na prośby o modlitwę w intencji osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, podejmując za nie modlitwę podczas naszych spotkań jak i w naszych indywidualnych modlitwach.
 Bierzemy czynny udział w życiu parafialnym i wydarzeniach parafialnych.
 Uczestniczymy w diecezjalnych i ogólnopolskich wydarzeniach organizowanych przez Odnowę w Duchu Świętym, takich jak: Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Krzeszowie, Forum Charyzmatyczne w Legnicy, Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.
 Obejmujemy modlitwą nasze miasto, modląc się za nie podczas naszych spotkań oraz podczas tzw. spacerów modlitewnych.
 Przedstawiciele wspólnoty, pełnią doraźnie posługi na zewnątrz, np. współorganizując i głosząc konferencje w ramach sesji „Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła”, Filia Jelenia Góra Diecezji Legnickiej oraz wspierając inne okoliczne wspólnoty