Ogłoszenia

XXII   NIEDZIELA ZWYKŁA

31. 08. 2014 r.

 1. W I tygodniu września Msze św. w poniedziałek o800 i o  1800, od wtorku o 700 i 1800.
 2. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 1.IX o godz.: 800. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców. Prosimy, by uczniowie klas I przyszli ze swoimi tornistrami i przyborami szkolnymi, które zostaną pobłogosławione.  Spowiedź św. na rozpoczęcie
 3. W środę spotkanie rodziców służby liturgicznej. Ks. Tomasz zaprasza na kawę  i ciasto. Uroczysta zbiórka pierwszoczwartkowa rozpocznie się Msza św. o 1800, po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
 4. W tym tygodniu w poniedziałek rocznica wybuchu II Wojny Światowej bardzo zachęcamy do modlitwy o pokój, w liturgii wspominamy św. Bronisławę, w  środę  św. Grzegorza, papieża.
 5. Za  tydzień  w niedzielę 7.09. dziękczynienie gminno – parafialne  za tegoroczne zbiory i dar chleba. Msza św.  dożynkowa  w  kościele parafialnym o godz. 1400. Po Mszy św. udamy się korowodem dożynkowym na nasz stadion na dalsze uroczystości.  W tym dniu nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 1230.
 6. Kościół Podwyższenia Krzyża Św. Uroczystością odpustową 14.IX o 1230 chcemy uczcić 700 lecie istnienia tej pięknej świątyni, w tym roku przypada również 20 lecie jej przywrócenia do sprawowania Mszy św. bardzo gorąco zapraszamy pod przewodnictwem Rady Parafialnej do prac porządkowych przy tym kościele w sobotę 6.09 od godz.: 1000, będzie to nasz już trzeci dzień gospodarczy przy parafii, bardzo serdecznie zapraszamy do uporządkowania klombów, wycięcia krzewów, koszenia trawników i sprzątania wnętrza.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w piątek w godz.: 2000 – 2100 z okazją do Spowiedzi św.
 8. Dziękujemy za przygotowanie kościołów: rodzinom narzeczonych i z ul. Wolności 25 – 28. Na przyszły tydzień kościół parafialny przygotowują rodziny narzeczonych a kościół Podwyższenia Krzyża za dwa tygodnie  rodziny z ul. Wolności. 30 – 33 (13.IX)
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych
  z Komunią św. księża  udadzą się  w piątek wg dotychczasowego porządku.
 10. Spowiedź pierwszopiątkowa na rozpoczęcie: wtorek kl. III  i IV w środę kl. V i VI o godz.: 1700. Młodzież gimnazjalna i starsza ma spowiedź w piątek od godz.: 2000 do 2100.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartki od 1630 do 1730 oraz w soboty od 800 do 900. W sprawach pilnych księży najłatwiej spotkać w okolicach Mszy św., zwłaszcza po Mszy św. wieczornej.
 12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek, płyta z Dzienniczkiem św. Siostry Faustyny.
 13. Dziś   SRK dziś przeprowadza  zbiórkę ofiar  do puszek  na pomoc szkolną dla dzieci. Odbiór talonów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 14. Spotkanie Rady Duszpasterskiej 9.IX o 1830 prosimy, by każda wspólnota zaproponowała swój wkład w życie liturgiczne – gospodarcze.
 15. W minionym tygodniu zmarły  śp. Lila Myczkowska umocniona Świętymi Sakramentami oraz śp. Helena Banasiak. Natomiast w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Stanisławy Kempisty również umocnionej na drogę do wieczności świętymi sakramentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>