Ogłoszenia

XXVI  NIEDZIELA    ZWYKŁA

25 września 2016

 

 1. W tym tygodnia wspominamy we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek obchodzimy Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima.
 2. W piątek Adoracja Sakramentu 2000– 2100 z okazją do spowiedzi. Na ostatnie pół godziny Adoracji przewidziana jest modlitwa śpiewem. Zapraszamy szczególnie młodzież i osoby, które chciałyby pomóc w śpiewaniu i graniu na instrumentach.
 3. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w piątek 30.09 o 1645, a w sobotę dzieci otrzymają podczas pierwszego Nabożeństwa Różańcowego o godz.: 1700 nowo poświęcone różańce.
 4. Zbiórki ministrantów: szkoły podstawowe w piątek o 1600, młodzież gimnazjalna i starsza w piątek o 1900.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci jak i młodzież, które chciałaby śpiewać i grać na instrumentach w naszej parafialnej scholi. Spotkania odbywają się co wtorek o godz. 17:00 w Domu Kultury w sali muzycznej.
 6. Dziękujemy za udział w Spotkaniu Rady Duszpasterskiej
 7. Młodzież gimnazjalną z klas III zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę o godz. 19:00.
 8. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, ponad gimnazjalną oraz studentów, na specjalnie przygotowane spotkania podczas których nie zabraknie wspólnej modlitwy, katechezy, śpiewu i coś na ząb. Spotkania będą odbywały się w każdy piątek o godz. 19:00.
 9. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gość Niedzielny”, oraz „Niedzieli”. Do nabycia  również „Mały Gość”.
 10. Dziś SRK przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 11. Sprzątanie kościołów: kościołów kościołów kościołów:
  Dziękujemy parafianom z ul. Kolejowej 1 – 12 i  z PolnejW przyszłym tygodniu zapraszamy do Kościoła Parafialnego rodziny z ul. Kolejowa 13 – 15  a   do Kościoła Podwyższenia Krzyża Św. prosimy  rodziny z ul. Kamiennej.  Prosimy do czwartku dać znać czy ktoś z parafian zorganizuje te dyżury, jeśli się nie uda to ks. proboszcz wybierze się osobiście na zorganizowanie dyżurów.
 12. Sprawozdanie gospodarcze: Dziękujemy za ofiary na remonty. W tym tygodniu są planowane dalsze prace przy renowacji piaskowego epitafium na wieży kościoła Podwyższenia Krzyża św. Jest opracowywany program do renowacji cegieł na kościele parafialnym cena programu  2000 zł. Ofiary również można składać bezpośrednio na konto parafii z dopiskiem „ na remonty” nr konta: 06 8392 0004 1300 1397 2000 0020 w Banku Łużyckim w Olszynie.