Ogłoszenia

 

IV   NIEDZIELA WIELKANOCNA
26   kwietnia  2015

 

 1. Rozpoczynamy piękny miesiąc maj, czas czci NMP, czas święceń kapłańskich i diakonatu, czas egzaminów maturalnych i ostatecznego wyboru drogi życiowej, czas również przeżycia  I Komunii św. zechciejmy te i inne intencje wyśpiewać w Nabożeństwach  Majowych, które rozpoczynamy od  piątku  1.V w kościele parafialnym o 1730 na Olszynie Średniej i Dolnej o 1900.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i  sobotę miesiąca, chorych odwiedzimy w piątek i sobotę wg dotychczasowego planu,  okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej codziennie przed Mszami św.
 3. W  liturgii tego tygodnia wspominamy w środę św. Katarzynę Sieneńską, w piątek Św. Józefa Rzemieślnika w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski.
 4. W tym roku  Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona z niedzieli na sobotę: Msze św. w kościele parafialnym o 700 i 1800
 5. Dziś  SRK przeprowadza zbiórkę ofiar na potrzeby charytatywne serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dziękujemy również SRK
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek  1.V  od 2000 do 2100 z okazją do spowiedzi św.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”
 8. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce autokarowej do Krzeszowa na Diecezjalny Kongres Rodzin, zapraszamy w miarę możliwości całymi rodzinami   wyjazd 16.V o godz.: 800  powrót tego samego dnia  wieczorem, koszt 20 zł,  zapisy u członków Rady Parafialnej pod chórem.
 9. Zapraszamy również  na pielgrzymką do Częstochowy na modlitwę  uwielbienia  w także  sobotę 16.V, wyjazd o 200,   koszt 70 zł  zapisy w zakrystii.
 10. Kolejna Pielgrzymka jest zaplanowana na  5 i 6 VI na Górę  Św. Anny,  w drugim dniu udział w  III  ogólnopolskiej pielgrzymce Jasnogórskiej żywego Różańca.  Koszt 120 zł zapisy u Pań: Teresa Dłubała lub Teresa Czajkowska.
 11. Dziękujemy za przygotowanie kościołów rodzinom z ul. 3 Maja 24 – 49  i z Wolności 27 – 30. Do przygotowania kościoła parafialnego zapraszamy rodziny z ul. 1 Maja a do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z ul. Wolności 31- 33. Sprzątanie w czwartek  w uzgodnionym z Paniami kościelnymi terminie.
 12. Dziś w Miejskim Domu Kultury wystawa minerałów Powiatu Lubańskiego i Lwóweckiego: wystawa fotografii Piotra Rachwała i wykład  Łukasza Tekieli o godz.: 17.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>