Ogłoszenia

XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

20. 07. 2014 r.

 

 1.  W tym tygodniu Msze św. codziennie rano i wieczorem a tylko  wieczorem w środę i czwartek.
 2. W liturgii tygodnia  obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę Brygidy, zakonnicy,  w czwartek  św. Kingi, w piątek  św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w sobotę rodziców NMP Anny i Joachima.
 3. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Tomaszem lub w kancelarii. Wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w Pielgrzymce zachęcamy do Grupy Duchowego uczestnictwa oraz do wyjazdu na ostatni etap pielgrzymiego szlaku. Informacje i zapisy u p. Stanisławy Anioł. Zapraszamy na trasę pielgrzymki, która wyruszy w najbliższą czwartek ze Zgorzelca, Msza św. o godz. 7.30, a po niej rozpoczęcie pielgrzymiego szlaku na Jasną Górę. Na wieczór zapraszamy na pielgrzymkowy Apel jasnogórski do Lubania, do parafii św. Jadwigi na godz. 20.30. W piątek Msza św. w Lubaniu w parafii Trójcy Św. o godz. 7.00, a po niej najkrótszy pielgrzymkowy etap, tylko 15 km, do Nowogrodźca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym dniu. W Nowogrodźcu Apel jasnogórski o godz. 20.00. W sobotę o godz. 7.00 wyjście z Nowogrodźca i etap do Bolesławca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu na godz. 14.00. w niedzielę wyjście z Bolesławca o 600, apel Jasnogórski w Chojnowie o 2000. Do Pielgrzymki można się dołączyć każdego dnia. Koszt udziału w rejonowym etapie pielgrzymki to 8 zł za dzień.
 4.  W dniach 20-27 lipca 2014 obchodzony będzie 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Nieodłączną częścią jego obchodów jest „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Poświęcenie pojazdów we czwartek po Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 5. Dziękujemy za zorganizowanie wieczoru filmowego, do tej  praktyki wrócimy po pielgrzymce.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za przygotowanie kościołów  rodzinom z ul. Skłodowskiej 10 -11 z ul. Wolności 1 – 7. Dziękujemy za sumienną i ofiarną pracę. Zapraszamy  na kolejny dyżur przygotowania  kościoła parafialnego  rodziny z ul. Skłodowskiej12,13 a do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z ul.  Wolności 8-11a.
 8. W przyszłą niedzielę SRK przeprowadzi zbiórkę  ofiar na pomoc w zakupie podręczników.
 9. OGŁOSZENIA GOSPODARCZE:

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszych porządkach wokół kościoła parafialnego. Przyszło prawie 40 osób. Udało się wyplewić cały teren wokół drogi procesyjnej, przyciąć krzewy wokół kościoła i plebanii, uporządkować ogród przy plebanii. Dziękujemy za pracę i wspaniałą atmosferę!

 1. Zapowiedzi przedślubne:
 • Marta Frąc i Dariusz Łaźniewski
 • Żaneta Brejwo i Sławomir Mazur
 • Kamila Tychowska i Bartosz Keppel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>