Ogłoszenia

WIELKANOC

20. 04. 2014 r.

 

 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom jak również gościom z racji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia; aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe. Niech światło Jego Słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Obyśmy w gronie naszych rodzin mogli świętować zgodę, wzajemną miłość i życzliwość.
 2.  Bardzo gorąco dziękujemy za życzenia wielko-czwartkowe i  świąteczne, które zostały skierowane do nas kapłanów i wszystkich parafian, dziękujemy Radzie Miejskiej, Panu Przewodniczącemu Wiesławowi Wypych, Panu Burmistrzowi Leszkowi Leśko Pani Wiceburmistrz Halinie Białoń i Pracownikom Gminy, Radzie Parafialnej, Radzie Budowy Kaplicy, SRK, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Darowi Serca, Matkom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Amazonka,  Ministrantom i Lektorom, Chórowi Paschalnemu, Rektorowi i klerykom naszego Seminarium Legnickiego, Siostrom Zakonnym z Lubania i Wlenia, Świeckim Franciszkanom z Janic,   Dyrekcjom, nauczycielom i uczniom Szkół Podstawowych i Gimnazjum, Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnemu Ośrodkowi Zdrowia, pracownicom Urzędu Pocztowego w Olszynie, Dyrekcji, Nauczycielom i Dzieciom z naszego Przedszkola, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, Pani Sołtys Krzewia Małego, Przedsiębiorstwu „ROCAR”
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego, dziękujemy  za pracę dekoratorską Paniom, Panom i młodzieży; Boży Grób jest dziełem Rady Parafialnej, a ołtarz adoracji – ciemnica dziełem Ks. Diakona Damiana Koniecznego, który odbywał praktykę w naszej parafii oraz ks. kleryka Przemysława Chojnackiego, dziękujemy Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Chórowi paschalnemu pod batutą P. Emilii i Agnieszki  Danileckich,  lektorom, ministrantom i Młodzieży i Panom ze straży honorowej. Dziękujemy P. Grzegorzowi Kownackiemu za chleby do procesji na ofiarowanie oraz Państwu Górnym za dar owoców na stół wizytacji kanonicznej i świąteczny.
 4. Dziękujemy także za dary na świąteczny stół dla księży,  dziękujemy  bardzo serdecznie za wspaniałą grupę osób sprzątających kościół co roku przed liturgią Wigilii Paschalnej.  Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Dziękujemy wspólnocie wiernych za opiekę nad kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. Bóg zapłać policji i straży pożarnej i miejskiej, za pomoc i obecność na procesji Drogi Krzyżowej oraz procesji światła. dziękujemy Panu Burmistrzowi za okazaną pomoc i życzliwość.
 6.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny  Msze św. sprawowane są o godz. 800, 1100, 1230, oraz o godz. 1800 , na Olszynie Średniej i Dolnej o godz.: 1200.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona będzie KUL i na Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.
 8. W dni powszednie Msze św. o godz. 700  i  1800.
 9. Dziękujemy wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych. Dziękujemy członkom Caritas za rozprowadzanie w okresie Triduum Paschalików. Uzyskane środki będą wykorzystane na cele dobroczynne.
 10. Serdecznie dziękujemy Paniom: Sabinie Baran i Kazimierze Gazda za uszycie nowych kołnierzy ministranckich i kolejne        sutannele, dziękujemy Stowarzyszenia Dar Serca za pomoc zakupie materiałów.
 11. .W ubiegłym miesiącu zamontowano nowy system wyświetlania tekstów pieśni, dziękujemy za wszystkie ofiary dzięki którym można rozwiązywać problemy finansowe.   Ofiary na remonty i prowadzenie parafii  można wpłacać na konto Parafii w Banku Łużyckim nr 06 8392 0004 1300 1397 2000 0020.Dziękujemy za sprzątanie kościołów rodzinom z ul. Sienkiewicza i Szkolnej 5 Do przygotowania kościoła parafialnego zapraszamy rodziny z ul. Świerczewskiego  1 – 9   a do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z ul. Szkolnej 6.
 12. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przygotować ma nas ona do przeżywania Święta Miłosierdzia Bożego, które przypada na drugą niedzielę po Wielkanocy. Modlitwy nowennowe będziemy odprawiać przy okazji Mszy św. wieczornych
 13. .Zachęcamy do nabycia i  czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzieli” i Małego Gościa.
 14. Porządek Mszy św.  w niedzielę kanonizacyjną 27.IV: w kościele parafialnym 800, 900 i 1800 oraz na stadionie o 14.00
 15. Zapowiedzi przedślubne:

*   Joanna Kusiak i Michał Piechowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>