Ogłoszenia

NIEDZIELA

ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO
17 maja   2015

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to także  dzień troski   o Kościół młodych,  ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone  na duszpasterstwo młodzieżowe naszej diecezji, m.in. na Pieszą Pielgrzymkę. Dziękujemy za udział w Nowennie przygotowującej nas na święto Zesłania Ducha Św.
 2. W poniedziałek drugi dzień  Zielonych Świąt święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz.:700,  900 i 1800 .
 3. Przeżywamy ostatni tydzień maja, tym goręcej zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła parafialnego o 1730, na Olszynę Dolną i Średnią o 1900.
 4. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gość Niedzielny”, oraz „Niedzieli”.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i  czwartek w godz.: 1630 – 1720.
 6. Dziś w naszej diecezji Msze św. prymicyjne nowo wyświęconych  prezbiterów prosimy o modlitwę w  intencji ich kapłaństwa.
 7. W sobotę 29 V nasz parafianin ks. diakon  Piotr Sasuła otrzyma święcenia prezbiteratu a 7.VI o godz.: 1100 odprawi w kościele parafialnym  Mszę św. prymicyjną, bardzo serdecznie prosimy do włączenia  się w tę uroczystość. Prosimy dzieci do niesienia wianka a osoby dorosłe prosimy o dar ciast. Osoby, które mogą ofiarować ciasta zgłoszą się na listę  pod chórem.
 8. Dziękujemy za dyżur sprzątania kościołów rodzinom Legnickiej 1 – 9  i z Wolności 37 – 38. Prosimy o przygotowanie kościoła  parafialnego rodziny z Legnickiej 10 – 20  i kościoła Podwyższenia Krzyża rodziny z Wolności 39 – 47. Sprzątanie w uzgodnionym z Paniami kościelnymi terminie.
 9. W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Korościk, pogrzeb w poniedziałek  a  Msza św. we wtorek o godz.: 1500 w naszej kaplicy cmentarnej.
 10. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach zapraszają na koncert Laureatów III Białoruskiego Festiwalu Anny German – wystąpi  zespół z Mińska – piątek 29 maja o godz.: 1300.
 11. SRK przeprowadzi w przyszłą niedzielę  zbiórkę ofiar na leczenie 6 letniego Maciusia z epilepsji.
 12. Zapowiedzi przedślubne:

-     Natalia Waligórska i Ariel Machnicki

-     Natalia Ciaciek i Damian Pahl

-     Renata Chorążewska i Krzysztof Przybylak

-     Marta Zielonka i Mateusz Suszek

-     Dorota Sadowska  i  Łukasz Kochaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>