Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA

13. 04. 2014 r.

 

 1. Gorąco dziękujemy Panu Bogu za dar misji Świętych, gratulujemy wszystkim parafianom, którzy skorzystali z tych duchownych ćwiczeń, dziękujemy Ks. wikaremu, Ks. diakonowi, wszystkim osobom bardzo ofiarnie włączającym się w to dzieło. Parafialny Zespół Caritas za codzienną służbę przy książkach  i inne posługi, Bractwu Św. Józefa z wierną służbę i wszelką pomoc przy peregrynacji, Radzie Parafialnej za budowę ołtarza peregrynacji, Darowi Serca za ugoszczenia kapłanów i ks. Biskupa, poszczególnym wspólnotom za codzienną służbę przy ołtarzu. Panu Organiście i Panu Kościelnemu, lektorom i ministrantom, scholi. Dziękujemy za wszelką pomoc. dziękujemy władzom Samorządowym z P. Burmistrzem na czele, policji, straży miejskiej oraz straży pożarnej i Orkiestrze Gminnej, dziękujemy Państwu Spychalskim i ich firmie  za krzyż misyjny oraz Państwu Matyjewicz i ich firmie za umocowanie krzyża.
 2.  Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, dziś o 1700 Gorzkie Żale po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 3. W środę spotkanie przygotowujące do Chrztu Św. zapraszamy rodziców, w miarę możliwości również chrzestnych. Zapraszamy na Mszę Św. o 1800 a po Mszy św. katecheza chrzcielna.
 4. Przeżycia świąt wielkanocnych rozpoczynamy  w  Wielki Czwartek o godz.: 1800 uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej, dziękczynieniem za sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa, Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego  Sakramentu do Ciemnicy i  adoracja do o godz.: 2200. Zachęcamy przedstawicieli poszczególnych Wspólnot do Adoracji.
 5.  Wielki Piątek pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu – dzień postu ścisłego.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz.: 800 do godz.: 1300. Adorację rozpoczniemy Jutrznią.  Modlitwę Wielkiego Piątku rozpocznie o godz.: 1600 Droga Krzyżowa, która rozpocznie się na Olszynie Średniej przy kapliczce,  poszczególne rozważania stacji będziemy przeżywali w drodze do kościoła parafialnego, po przybyciu do kościoła ok. godz.: 1730 Liturgii Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i  adoracja do godz.: 2400 ostatnie dwie godziny adoracji prowadzą harcerki. Okazja do Spowiedzi św. od godz.: 2200 do 2400. W Wielki piątek zostanie podstawiony autobus koło EKO  o godz.: 1545 i przewiezie chętnych na Drogę krzyżową, po liturgii autobus o 2030 odwiezie chętnych na Olszyną Średnią. Składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać władzom samorządowym za  autobus i Panom kierowcom za te pracę. Krzyż podczas Drogi Krzyżowej  będzie niesiony przez poszczególne wspólnoty i stany parafii, wg ustalonego planu.
 6. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800-1730. O godz. 800 Jutrznia. Święcenie Pokarmów: Kościół parafialny o  godz. 1000 i 1530, Olszyna Dolna godz. 1030, Krzewie Małe godz. 1400. Kościół Podwyższenia Krzyża o godz. 1200 i 1500.  Przy Krzyżu Jubileuszowym na ul. Legnickiej o godz. 1515.
 7. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej – rozpocznie się od poświęcenia Ognia i Paschału o godz. 2200 przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. następnie procesyjnie z nowo poświęconym paschałem udamy się do kościoła parafialnego na modlitewne czuwanie, słuchanie Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystię Zmartwychwstania. Wszyscy na Liturgię przychodzimy ze świecami.
 8. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św.  o godz.: 800, 1100 , 1230 i  1800.  Na Olszynie Średniej i Dolnej Msze św. o 930 .
 9. Od Wielkiego Piątku będziemy się modlić w naszym kościele Nowenną do Miłosierdzia Bożego, Msze św. o świętość kapłanów i naszych rodzin codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 10. Zapraszamy  Panów i Młodzież do honorowej straży przy Bożym Grobie. Udział w honorowej straży rozpocznie się podczas Drogi krzyżowej, dlatego odbiór mundurów w piątek od godz.: 1520. 
 11. Dziękujemy życzliwym osobom za przygotowanie kościoła parafialnego na dziś, sprzątanie  kościoła parafialnego  w Wielką sobotę od 1800, zapraszamy  rodziny z ul. Sienkiewicza i innych chętnych, a do  kościoła Podwyższenia Krzyża rodziny z ul. Szkolnej 5. Kwiaty do kościołów zostaną zakupione z ofiar złożonych na ten cel.
 12. Dziś o godz.: 1100 odbiór talonów świątecznej pomocy dla potrzebujących w kościele parafialnym. Dziękujemy ofiarodawcom, dziękujemy  SRK  za zorganizowanie tej pomocy.     
 13. Parafialny Zespół  Caritas rozprowadza dziś palmy, baranki, we Wielki czwartek i piątek będą chlebki wielkanocne  pozyskane środki będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas.
 14.  Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.   
 15.  Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za piękne palmy przygotowane na dziś, dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom.                                                                                

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>