Ogłoszenia

NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.XI.2014

 

 

 1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla  zakończenie Roku Liturgicznego
 2. W tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek św. męczenników Andrzeja Dung  Laca i towarzyszy, we wtorek św. Katarzynę Aleksandryjską a w niedzielę św. Andrzeja Apostoła.
 3. Przyszłą niedzielą, I Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki świąteczne, które tradycyjnie będą rozniesione do naszych domów. Są one znakiem wiary, miłości i zaproszeniem Dzieciątka Jezus do naszych rodzin, dlatego nie powinno się nabywać opłatków poza parafią, ponieważ są one niepoświęcone! Zwracamy się z ogromną prośbą do osób dorosłych i wspólnot o pomoc w rozniesieniu opłatków. Z ofiar zebranych podczas roznoszenia opłatków chcemy ufundować nowe szaty liturgiczne natomiast Olszyna Dolna i Średnia zbiera ofiary na budowę kaplicy. Ponadto na Mszy św. o 1100  młodzież klas I Gimnazjum uroczyście złoży swoje Deklaracje rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania. Również na tej Mszy św. nasi nowi kandydaci na ministrantów otrzymają szarfy i błogosławieństwo.
 4. Od I niedzieli Adwentu Parafialny Zespół  Caritas będzie rozprowadzał  świece wigilijnej pomocy dla dzieci. Świece nie są sprzedawane, tylko ofiarowane jako znak naszego ofiarnego serca. Ofiary składamy na powyższy cel  po 6 i 12 zł nie określamy oczywiście górnej granicy.
 5. W przyszłą niedzielę SRK w przeprowadza zbiórkę ofiar na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin. Św. Mikołaj zapowiada przybycie do Naszej parafii w niedzielę 7.XII o 1100. Zapraszamy do współpracy z SRK w przygotowaniu tej uroczystości dla dzieci.
 6. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywali w dniach 7 – 9 XII.
 7. W piątek  wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 2000 do 2100 oraz okazja do spowiedzi św.
 8. Dochód z Balu charytatywnego „Iskierka”, wyniósł 1867 zł. będzie wykorzystany do zakupu  żarówek LEDowych do kościoła parafialnego. Dziękujemy Radzie Parafialnej i wszystkim zaangażowanych za zorganizowanie Balu.
 9. Zachęcamy  do czytelnictwa: prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, i Małego Gościa.
 10. Nasi ministranci wraz z prasą katolicką sprzedają kalendarze na 2015 rok jako cegiełki na duszpasterstwo Służby Liturgicznej.
 11. Dziękujemy za przygotowanie kościołów rodzinom z ul Legnickiej  58 – 85 i  ul. Szkolnej 1. Na przyszły tydzień kościół parafialny przygotowują rodziny z ul. Legnickiej 38 – 44  a kościół Podwyższenia Krzyża rodziny z ul. Szkolnej 2. Prosimy o ustalenie z księdzem lub P. Haliną Pietkiewicz czasu sprzątania.  Prosimy osoby, które nie mogły przyjść na swój dyżur o pomoc w grabieniu liści.
 12. W kinie w Lubaniu można   dziś obejrzeć film Mary’s Land. Ziemia Maryi

Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z

Maryją. To spotkanie zmieniło ich życie rodząc miłość do Pana Boga i NMP.

13 Spotkanie dla kl. III przed Bierzmowaniem w czwartek o 1730.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>