Ogłoszenia

  XXX  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci do piątku  włącznie o godz.: 1600, dla dorosłych i młodzieży o 1700, po nabożeństwie Msza św. ok. godz.: 1730.
  W  piątek dzieci na różaniec przychodzą w strojach świętych,  a po nabożeństwie zostawiają swoje podpisane plansze (imię, nazwisko, klasa). W kolejną niedzielę 9.XI o 1100, otrzymają pamiątki i nagrody tegorocznej modlitwy różańcowej.
 2. W liturgii tygodnia we wtorek obchodzimy święto Św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, w tym dniu w modlitwie pamiętajmy o I biskupie Legnickim Tadeuszu Rybaku.
 3. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, przygotowujemy groby, bardzo zachęcamy do modlitw za zmarłych. Na kartach wypominkowych jest podany porządek modlitw za zmarłych. Bardzo prosimy o uszanowanie pamięci zmarłych i naszej katolickiej wiary w życie po śmierci i w duszę nieśmiertelną, dlatego nie możemy tolerować w tych dniach żartów i kpin proponowanych w satanistycznych obrzędach Halloween. Prosimy, by w miarę swoich możliwości przyjmować dzieci przebrane za świętych, natomiast kategorycznie odmawiać wszystkim przebranym za „halloweenowe” stwory.
 4. W sobotę  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na naszym cmentarzu o godz. 1300 w kościele parafialnym o 800, wieczornej Mszy św. nie będzie.
 5. W I niedzielę miesiąca obchodzimy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Na Mszy św. o 800 zmiana tajemnic Różańca Świętego.
 6. Nasze Harcerki wraz z rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie będą od czwartku sprzedawać znicze przy naszym cmentarzu, cały dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd na zieloną szkołę dzieci oraz na wyjazdy harcerskie..
 7. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 2000 do 2100
  z okazją  do Spowiedzi św.
 8. Dziękujemy za przygotowanie kościołów: rodzinom z ul Legnickiej 24 – 30 i   ul. Wolności 61 – 68 oraz z ul. Polnej.  Na przyszły tydzień kościół parafialny przygotowują rodziny z ul. Legnickiej  31 -37 a kościół Podwyższenia Krzyża rodziny z ul. Kamienna 1-4,  prosimy o ustalenie z księdzem lub P. Haliną Pietkiewicz czasu sprzątania.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” i „Małego  Gościa”.
 10. SRK przeprowadza zbiórkę ofiar na cele charytatywne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 11. Spotkanie rodziców przygotowujących swe dzieci do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św.
  o godz. 1100.
 12. W najbliższy piątek Bal  „Wszystkich Świętych”  dziękujemy wszystkim za cukierki i słodycze dla dzieci. Zachęcamy, by wszystkie dzieci i młodzież wzięli udział w Balu, który odbędzie się w ramach zajęć lekcyjnych 31. października.
 13. W najbliższym czasie nastąpi montaż odnowionego krzyża i kuli na wieży kościoła Podwyższenia Krzyża św. przygotowujemy się również do remontu  schodów przy tym kościele,  remont możemy przeprowadzić dzięki dotacji Urzędu naszej Gminy  za co składamy serdeczne podziękowania Radzie   Miasta i Gminy. Serdecznie zapraszamy parafian  do składania ofiar indywidualnych na te remonty na ręce rady Parafialnej.
 14. Trwają przygotowania i zapisy na Bal  Charytatywny „Iskierka”, który jest zaplanowany  na  8.XI  w Olszynie w hotelu „Zaułek” Gorąco zapraszamy.
 15. Spotkanie Bractwa Św. Józefa we czwartek po Mszy św. wieczornej ok 1815.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności umocniona  świętymi sakramentami śp. Maria Witaszek, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 1300.

POKŁOSIE XIII– tej PIELGRZYMKI RODZIN

 

19  października 2014r.(niedziela ) odbyła się XIII Piesza Pielgrzymka Rodzin Parafii Św. Józefa Oblubieńca z Olszyny do Parafii Św. Jadwigi Śląskiej do Lubania. Pielgrzymce przewodniczył ks. proboszcz  - ks. kanonik Jan Dochniak. Prosiliśmy św. Jadwigę – patronkę dobroczynności – aby zaradziła potrzebom materialnym i duchowym rodzin z naszej Parafii.      W Pielgrzymce uczestniczyło ok.100 osób  – dzieci, młodzież, dorośli i bardzo doświadczeni, całe rodziny i przedstawiciele rodzin.                            Najmłodszym pielgrzymem była Ala Cybulska 4lata, Gabryś Cybulski 6 lat, Cyprian Błaszczyk 7 lat, Laura Kaletyńska8 lat, a najstarszym pielgrzymem był  Pan Antoni Litwin (82 lata).

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca za pomoc w zorganizowaniu XIII Pieszej Pielgrzymki Rodzin:

• Dziękujemy braciom porządkowym: Łukaszowi Sarzyńskiem, Mateuszowi Jennek, Maciejowi Danileckiemu i Filipowi Turchoń,

• Dziękujemy Pani Stanisławie Anioł  za pomoc w pracach organizacyjnych Pielgrzymki

• Dziękujemy osobom śpiewającym, grającym, prowadzącym modlitwy:

ks.Janowi Dochniakowi, Panu Bolkowi Danileckiemu, Emilce i dzieciom  ze  scholii pielgrzymkowej –Jagodzie Błaszczyk , Ewie Malung, Kasi  Kaczmar  oraz harcerkom,

• Dziękujemy Panu Arturowi Grabowskiemu za wykonanie zdjęć,

• Dziękujemy Panom ze Straży Pożarnej za rozpalanie serc pielgrzymów,

• Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za bezpieczne pielgrzymowanie ,

• Dziękujemy za posiłek w czasie postoju (ciasta, słodycze, kanapki, kawę, herbatę) – przygotowały Rodziny z Olszyny Dolnej i Średnidj.

• Dziękujemy Panu Burmistrzowi Olszyny Leszkowi Leśko i Pani Wice Burmistrz Halinie Białoń za użyczenie Gimbusa, za zorganizowanie policji, straży Miejskiej  i straży pożarnej.

• Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy w intencji Pielgrzymki: Grupie Modlitewnej wraz z ks. Proboszczem i ks. Wikarym, osobom chorym, które swoje cierpienie, posty i modlitwy ofiarowały w intencji Pielgrzymki.

Dziękujemy wszystkim, którzy jakikolwiek dar ofiarowali w intencji XIII Pieszej Pielgrzymki Rodzin w Olszynie.

W sercach mieszkańców Miasta i Gminy Olszyna jest dużo dobra.

Za wszystko dziękujemy . Szczęść Boże.

 

 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Olszynie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>