UL. LEGNICKA 14, 59-830 OLSZYNA, POLSKA
(75) 72-12-346 parafiaolszyna@gmail.com

Ogłoszenia

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22  listopada 2015

 

 1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla zakończenie Roku Liturgicznego, na Mszy św. o 1100 kilka Rodziny z naszej parafii złoży przyrzeczenie w obecności przybyłych Rodzin z Domowego Kościoła z naszej diecezji.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy, w środę św. Katarzynę Aleksandryjską
 3. Przyszłą niedzielą, I Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki świąteczne, które tradycyjnie będą rozniesione do naszych domów. Są one znakiem wiary, miłości i zaproszeniem Dzieciątka Jezus do naszych rodzin, zechciejmy przyjąć tylko poświęcone opłatki Zwracamy się z ogromną prośbą do osób dorosłych i wspólnot o pomoc w rozniesieniu opłatków. Z ofiar opłatkowych chcemy zorganizować w Domu Katechetycznym salę multimedialną, natomiast Olszyna Dolna i Średnia zbiera ofiary na budowę kaplicy.
 4. W atmosferę adwentowego oczekiwania wprowadzą nas Siostry Karmelitanki, które na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę będą mówiły o tajemnicy powołania i darze modlitwy.
 5. Od I niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijnej pomocy dla dzieci.
 6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór żywności rodziny będące w potrzebie w poniedziałek od godz.: 1730
 7. W przyszłą niedzielę SRK w przeprowadza zbiórkę ofiar na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin. Św. Mikołaj zapowiada przybycie do Naszej parafii w niedzielę 6.XII o 1100. Zapraszamy do współpracy z SRK w przygotowaniu tej uroczystości dla dzieci.
 8. Trwa remont schodów Kościoła Podwyższenia Krzyża św. i na plebanii, serdeczne podziękowanie za ofiary umożliwiające funkcjonowanie parafii.
 9. Spotkania Rady Parafialnej we czwartek o godz.: 1800.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 11. W piątek 27.11. o godz. 19:00 Nabożeństwo pokutne połączone ze Spowiedzią św. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną, rodziców i wszystkich chętnych, którzy pragną oczyścić swoja duszę przed rozpoczęciem Adwentu. Zostali zaproszeniu spowiednicy z innych parafii.
 12. „Spuście nam na ziemskie niwy, Zbawcę z niebios, obłoki”. Wigilia I Niedzieli Adwentu już 28.11. o godz. 19:00. Nocą, we Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy oczekiwanie na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa.
 13. W minionym tygodniu zmarła umocniona Świętymi Sakramentami śp. Teresa Jaworska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 1400.

 

 1. Sprzątanie kościołów

Kościół parafialny    

             21.11 o godz. 10:00 – ul. Legnicka 13 – 23 dziękujemy

             28.11 o godz. 10:00 – ul. Legnicka 37 – 56 zapraszamy (zmiana

             kolejności ze względu na dekorację adwentową)

Kościół Podwyższenia Krzyża św.    

             21.11 o godz. 10:00 – ul. Wolności 20b– 24 dziękujemy        

             28.11 o godz. 10:00 – ul. Wolności 25 – 33 zapraszamy

( W ADWENCIE NIE USTAWIAMY W KOŚCIOŁACH  KWIATÓW, SKŁADANE OFIARY SĄ  PRZEZNACZONE NA OZDOBY ŚWIĄTECZNE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>