Ogłoszenia

XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12  czerwca  2016

  1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy – odpust w Biedrzychowicach – suma o godz.: 1800, we wtorek bł Michała Kozala we środę bł Jolanty w św. brata Alberta Chmielowskiego.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych po każdej Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkanie do bierzmowania dla klas III we wtorek 07.05 o godz. 1800
  4. Sprzątanie Kościołów: dziękujemy parafianom z ul. Górnej oraz z ul. Szkolnej 3-4 W przyszłym tygodniu zapraszamy do Kościoła Parafialnego rodziny z ul. Sienkiewicza a do Kościoła podwyższenia Krzyża Św. rodziny z ul. Szkolnej 5-6.
  5. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gość Niedzielny”, oraz „Niedzieli”. Do nabycia  również „Mały Gość”.
  6. Zakończyliśmy ostatni etap prac konserwacyjno-renowatorskich zwieńczenia wieży naszego kościoła. Stelaż wraz z krzyżem został zamontowany przez specjalną ekipę alpinistów. Koszt remontu 11 000 zł. We wtorek komisja z udziałem Konserwatora zabytków odebrała prace przy kościele Podwyższenia Krzyża św. Cena remontu 42 000 zł. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta Olszyna za przyznanie na ten remont dotacji 20 000 zł.  Również w ubiegłym tygodniu zakończono posadzkę w kaplicy polowej na ul. Wolności koszt tego remontu to 7 000 zł.
  7. Dziękujemy za ofiary na remonty, aby sprawnie obsługiwać bieżące remont liczymy na ofiary przynajmniej po 100 zł na rok składane przez rodzinę. W najbliższym czasie będzie brukowany plac przed schodami kościoła Podwyższenia Krzyża Św. i zostanie ułożona granitowa ścieżka wzdłuż tego placu, również ten remont będzie współfinansowany z budżetu Gminy za co serdecznie dziękujemy.
  8. Trwają rekolekcje przed Bierzmowaniem dla kl. III w Osłej, serdeczne Bóg zapłać Stowarzyszeniu Dar Serca za pomoc finansową, dziękujemy Paniom: Antoninie Jankowskiej i Dorocie Kowcz za ugotowanie posiłku, dziękujemy Panu Burmistrzowi za autokar, który dowiózł uczestników i przywiezie do Olszyny. Dziękujemy Odnowie w Duchu św. za modlitwę osłonową o owoce tych rekolekcji jak również za animowanie grup młodzieży podczas tych duchowych ćwiczeń.
  9. Dziękujemy Bractwu św. Józefa za zorganizowanie ogniska integrującego wspólnotę i darczyńców oraz przyjaciół Bractwa.
  • Zapowiedzi przedślubne: zapowiedź 2

–    Anita Górna i Daniel Kabanienko