Ogłoszenia

II NIEDZIELA    ADWENTU

4  GRUDNIA    2016

 1. Boże Narodzenie – Pan Bóg szuka miejsca na ziemi, szuka również miejsca w moim sercu. Przygotowanie do Spowiedzi św. adwentowej planujemy na niedzielę 18.XII a Spowiedź parafialną z udziałem zaproszonych księży będziemy przeżywać w poniedziałek 19.XII.
 2. Dziś modlimy się intencjach Kościoła na Wschodzie na terenie byłego Związku Radzieckiego, żyje tam wielu naszych rodaków, którzy są często potomkami polskich patriotów   i ludzi głębokiej wiary,  Bóg zapłać za ofiary składane na tace, które przekażemy dla tamtych wspólnot.
 3. W tym tygodniu przeżywamy we środę wspomnienie św. Ambrożego, we czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu osoby chętne będą mogły przyjąć Szkaplerz NMP. Więcej informacji w gablocie.
 4. Św. Ambroży jest patronem pszczelarzy, bardzo się cieszymy że pszczelarska Brać chce modlić się za przyczyną swego patrona w naszym kościele Podwyższenia Krzyża św. w przyszłą niedzielę o 1230. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie klas III gimnazjum. Środa godz. 19:00
 6. W sobotę organizowane są w Legnicy Bezpłatne Warsztaty Modlitwy Uwielbienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez wspólnotę charyzmatyczną Armię Dzieci. Więcej informacji i zapisy u ks. Jakuba.
 7. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na film „Ostatnie Wezwanie”. Film opowiada o niesamowitym działaniu Maryi, sile różańca świętego i cudach, które czyni Bóg. Niedziela 11.12.2016 r. godz. 18:30.
 8. „Roraty” od wtorku do piątku  o godz.: 1700
 9. Trwa roznoszenie opłatków świątecznych, Są one znakiem wiary, miłości i zaproszeniem Dzieciątka Jezus do naszych rodzin, zechciejmy przyjąć tylko poświęcone opłatki Zwracamy się z ogromną prośbą do osób dorosłych i wspólnot o pomoc w rozniesieniu opłatków. Z ofiar opłatkowych chcemy pokryć koszty remontu epitafium na wieży Kościoła Podwyższenia Krzyża ( 20 tyś. zł), natomiast Olszyna Dolna i Średnia zbiera ofiary na swój fundusz.
 10. Parafialny Zespół  Caritas rozprowadza  świece wigilijnej pomocy dla dzieci. Dziękujemy za składane ofiary na ten piękny cel. Ofiary po 6 i 12 zł
 11. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 2000 do 2100 oraz okazja do spowiedzi św.
 12. Od dziś przez cały adwent zbierać będziemy odpadki woskowe. Bardzo serdecznie zachęcamy do przynoszenia zniszczonych lub uszkodzonych świec woskowych. Specjalnie przygotowany pojemnik znajduje się pod chórem. Zysk ze sprzedaży zebranego wosku zostanie przeznaczony na cele Służby Liturgicznej.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
 14. Sprzątanie kościołów:

Kościół parafialny

        3.12  dziękujemy rodzinom z  – Krzewie Małego     

      10.12  o godz. 10:30 –    3 Maja 1 – 19  zapraszamy

Kościół Podwyższenia Krzyża św.

3.12   dziękujemy rodzinom z – ul. Chopina  16 – 20 i 20a  z nr 21 a,c  nikogo    

                 nie  było.

     10.12  o godz. 10:00  – ul. Chopina 22, 22 b  zapraszamy

 

Rok Młodych Diecezji Legnickiej – odezwa Biskupa Legnickiego

 

Czcigodni Prezbiterzy Diecezji Legnickiej,

Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Młodzi Przyjaciele, Umiłowani Diecezjanie!

Kończący się rok obfitował w wielorakie uroczystości i wydarzenia: Światowe Dni Młodzieży, Rok Miłosierdzia, Jubileusz Chrztu Polski. Ważne jest, abyśmy korzystaliz różnorakich owoców i doświadczeń minionego czasu i z myślą o przyszłości podejmowali nowe kroki. Przed nami uroczystości jubileuszowe naszej diecezji. W marcu 2017 roku będziemy obchodzić 25. rocznicę utworzenia diecezji legnickiej. Również w przyszłym roku, w czerwcu, upłynie 20 lat, od kiedy Jan Paweł II nawiedził nasze ziemie i dokonał koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej. Zbliża się też 25. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej przewidziane na rok 2018.

Byłoby dobrze, gdybyśmy wszyscy włączyli się w przygotowania i obchody tych jubileuszowych uroczystości. Patrząc na te wydarzenia z myślą o przyszłości, widzimy potrzebę zaangażowania się w nie przede wszystkim ludzi młodych. Takie zresztą głosy słyszę od samych młodych i od ich duszpasterzy. 

Aby wyjść naprzeciw tej potrzebie, ogłaszam rok 2017/2018 Rokiem Młodych Diecezji Legnickiej. Rozpoczynający się zaś aktualnie rok liturgiczny i duszpasterski 2016/17 niechaj stanowi czas przygotowania i angażowania się w to, co może posłużyć dobremu przeżyciu przewidzianych wydarzeń. Proponuję też, aby w ramach przygotowań i obchodów Roku Młodych Diecezji Legnickiej odbył się Synod Młodzieży. Będzie to okazją do tego, by sama młodzież – patrząc z wiarą w przyszłość – bardziej zdecydowanie brała w swoje ręce odpowiedzialność za oblicze Kościoła w tych zmieniających się czasach.

W celu koordynacji różnych inicjatyw i działań młodych zamierzam w najbliższym czasie powołać Diecezjalną Radę Młodych. Wkrótce zostanie ogłoszony jej skład i statut. Będzie ona szeroko pojmowanym organem pomocniczym przy Biskupie Legnickim. Mam nadzieję, że aktywność tej Rady okaże się nie tylko na etapie przygotowania i przeprowadzenia synodu i obchodów Roku Młodych Diecezji Legnickiej, ale w ogóle na polu aktywizacji młodych w Kościele.

Was wszystkich i wszelkie inicjatywy podejmowane w tych ważnych wydarzeniach w życiu Kościoła Legnickiego zawierzam Maryi, Łaskawej Pani. Na ten czas duchowego wzrostu wszystkim z serca błogosławię.

+ Zbigniew Kiernikowski 

Biskup Legnicki