UL. LEGNICKA 14, 59-830 OLSZYNA, POLSKA
(75) 72-12-346 parafiaolszyna@gmail.com

Ogłoszenia

XVII    NIEDZIELA  ZWYKŁA

  26 lipca 2015

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
Środa – wspomnienie św. Marty.
Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora kościoła. Msze św. codziennie wieczorem o 18.00 rano w poniedziałek, wtorek i sobotę.
2. Niedziela za tydzień to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca świętego po Eucharystii o godzinie 8:00.
3. Od środy zapraszamy na modlitwy Grupy Duchowego Uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, od godz.: 20.00 do 21.00. Dziś pielgrzymi wyruszyli z Nowogrodźca do Bolesławca, jutro etap z Bolesławca do Legnicy. Autokar na ostatni etap 6/7.VIII, wyjedzie 6.VIII o godz.: 1200, a 7.VIII po noclegu w namiotach lub w autokarze wejdziemy z całą pielgrzymką na Jasną Górę. Zapisy na autokar i do Grupy Duchowego Uczestnictwa prowadzi Pani Teresy Okuniewicz (tel. 600 973 307)

4. Nasz Ks. Wikary Marcin Bryłkowski prowadzi w tegorocznej pielgrzymce Grupę Pokutną.
5. Dziękujemy za przygotowanie kościołów: rodzinom z ul. Żymierskiego 24-29 i z ul. Szkolnej 1. Zapraszamy do kościoła parafialnego rodziny z ul. Żymierskiego 30-38 i do kościoła Podwyższenia Krzyża Św. rodziny z ul. Szkolna 2.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedzieli (Rusza 23 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę; Z różańcem w dłoni – czyli o życiu Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus) i Gościa Niedzielnego (Jezus na Stadionie czyli rekolekcje 45 tysięcy wiernych prowadzone przez ks. John Bashoborę, Co Bóg złączył – wywiad z Kard. Mullerem).
7. W dniu wczorajszym w naszej parafii zawarli związek małżeński: Monika i Arkadiusz Podolscy oraz Natalia i Krzysztof Miłoszów. Nowym Małżonkom życzymy wielu łask Bożych na nowej drodze życia.

8. SRK przeprowadza dziś zbiórkę ofiar na dofinansowanie wakacji dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwie.
8. Zapowiedzi przedślubne:
II – Zuzanna Martynik i Zbigniew Ilcewicz
II – Natalia Halina Brejwo i Paweł Dominik Szczerba
9. Nie ma Wakacji, bez codziennej modlitwy porannej i wieczornej oraz co Niedzielnej Eucharystii!!!
10. Wszystkim Gościom, Parafianom i Turystom życzymy smacznego obiadu i błogosławionego tygodnia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>