Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
26.11.2017 r.

1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzoną jako uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Msze św. w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Przyszła niedziela, to początek nowego roku liturgicznego, czyli I Niedziela Adwentu. Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane codziennie o godz. 18.00.
2. Kalendarz liturgiczny:
– czwartek 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła oraz pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
3.Po konsultacji z Radą Parafialną pragniemy zaproponować od I Niedzieli Adwentu, czyli od 3 grudnia, następujący porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych
i świątecznych:
– w kościele parafialnym: 8.00, 9.30, 11.00 – dla dzieci i ich rodziców, 12.30 – suma parafialna. Podczas tej Mszy św. będą odbywały się chrzty w ostatnią niedzielę miesiąca;
– w kościele pomocniczym: 18.00.
Zapraszamy do udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.
4. Zbliża się czas Adwentu i świąt Narodzenia Pańskiego. W I Niedzielę Adwentu zostaną uroczyście pobłogosławione opłatki wigilijne, które, jak jest w tradycji naszej parafii, zostaną rozniesione po domach naszych parafian. Ofiary złożone przy tej okazji będą służyć m.in. na renowację naczyń liturgicznych, a także na bieżące potrzeby parafii związane z pięknem liturgii. Prosimy osoby chętne do pomocy w roznoszeniu opłatków o zapisanie się na listę z poszczególnymi ulicami. Lista dostępna jest w zakrystii u pani zakrystianki. Dziękujemy za chętną pomoc.
5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi świętej.
6. W najbliższą sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, zostaną odwiedzeni chorzy, którymi opiekuje się ks. Jakub. Natomiast chorzy będący pod opieką ks. Proboszcza zostaną odwiedzeni w piątek 8 grudnia w godzinach dopołudniowych. Jest to związane z prowadzeniem przez ks. Proboszcza misji świętych w parafii na osiedlu w Lubaniu. Proszę krewnych i sąsiadów, by przekazać tę informację osobom zainteresowanym.
7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odbędzie się ona podczas Mszy św. w sobotę wieczorem, czyli 1 grudnia.
8. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przeprowadza tradycyjną zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary będą przeznaczone na paczki z racji św. Mikołaja dla dzieci z naszej parafii. Będziemy wdzięczni za wsparcie.
9. Młodzież z gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania otrzymuje dziś swoje „Ziarno”, które jest materiałem formacyjnym do pracy w grupach. Prosimy, by odbierać je u księży w zakrystii.
10. Spotkania w ramach przygotowania do sakramentów świętych:
– w czwartek 30 listopada na godz. 19.00 zapraszamy młodzież z klas gimnazjalnychna katechezę przygotowawczą do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ona w kościele.
11. W dniach od 10 do 13 grudnia przeżywać będziemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Kluwak. Już dziś serdecznie zapraszamy. Plan szczegółowy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
12.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”,„Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” (w nowym numerze dostępne są lampiony na Msze św. roratnie).Posiadamy także w sprzedaży „Kalendarze Rolników”w cenie 25 zł z wieloma ciekawymi poradami i artykułami dla rolników, ogrodników i działkowiczów.
13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
– Czesława Murias,
– Teresa Raszewska,
– Antoni Józef Starzec (dziecko, które umarło w łonie mamy)
Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański
proboszcz