Ogłoszenia

  XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik – miesiąc Różańca. Zapraszamy na Nabożeństwa  Różańcowe, dzieci na godz.: 1600 od poniedziałku do piątku włącznie, dorośli i młodzież  codziennie  na  1700 po nabożeństwie Msza św. wieczorna ok 1730.
 2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o 1700 a po Mszy św. procesja Fatimska z figurą NMP i ze świecami ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii tygodnia w poniedziałek bł. Honorata Koźmińskiego, we wtorek św. Kaliksta I papieża, w środę św. Teresy od Jezusa, w czwartek uroczystość św. Jadwigi, a w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego a w sobotę  święto św. Łukasza Ewangelisty.
 4. W wtorek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej –święto  oświaty i szkolnictwa. Zapraszamy nauczycieli utrudzonych codzienną pracą jak również  nauczycieli odpoczywających na emeryturze  na Różaniec i Mszę św. o 1700.
 5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 2000 do 2100  z okazją  do Spowiedzi św.
 6. Dziękujemy za przygotowanie kościołów: rodzinom z ul Legnickiej 13 – 17 i   ul. Wolności 61 – 68. Oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas. Na przyszły tydzień kościół parafialny przygotowują rodziny z ul. Legnickiej 20 – 23  a kościół Podwyższenia Krzyża rodziny z ul. Pięknej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” i „Małego  Gościa”.
 8. Piesza Pielgrzymka Rodzin do św. Jadwigi w Lubaniu wyruszy  w przyszłą niedzielę – 19 . X o godz.: 830.  SRK i duszpasterze serdecznie zapraszamy. Zapisy codziennie przed i po nabożeństwach różańcowych.
 9. Zbliża się  listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pismo Święte uczy nas, że zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do jej praktykowania czy to przez zamawianie Mszy Świętych w intencji zmarłych, czy też przez modlitwę za nich w wypominkach, czy zyskując odpusty za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe są w przedsionku kościoła.
 10. W tygodniu młodzież kl. I ponadgimnazjalnych otrzyma Sakrament  Bierzmowania w Biedrzychowicach w sobotę o godz.: 1600   w czwartek próba dla tej młodzieży w kościele w Biedrzychowicach  w  o 1830  Spowiedź św. dla młodzieży, rodziców i świadków w piątek w godz.: 2000 – 2100
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności umocnieni świętymi sakramentami i  bardzo głęboko związani z naszą parafią śp. Krystyna Turowska i śp. Antoni Gładysz.  Msza żałobna za śp. Krystynę w poniedziałek w kościele parafialnym o godz.: 1300  a następnie pogrzeb na cmentarzu. Msza św.  żałobna i pogrzeb śp. Antoniego we wtorek  o godz.: 1300
 12. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie świątyni i zbiórkę ofiar na dzieło „Nowego Tysiąclecia” Bóg zapłać” ofiarodawcom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>