Ogłoszenia

V  Niedziela Wielkiego Postu

22  marca 2015 r.

 

 

 1. W minionym tygodniu przeżyliśmy Rekolekcje Wielkopostne, spowiedź św. i  Uroczystość Odpustu , Bogu niech będą dzięki za rozsiane łaski, gratulujemy również parafianom, którzy potrafili z tych dóbr skorzystać, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
 2. W tygodniu Msze św. wieczorne o 1800, w piątki i niedzielę po nabożeństwach wielkopostnych o 1730.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowanie Pańskiego, Msze św. o 700 i 1800 po tej Mszy św. będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
 4. Spotkania formacyjne dla młodzieży Gimnazjalnej kl. III we  wtorek o 1630
 5. W piątek  Droga Krzyżowa o 1700 na Olszynie Dolnej i  Średniej o 1600,  adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. od 2000 do 2100.
 6. Dziękujemy za  posprzątanie kościołów: rodzinom z ul.  Świerczewskiego 20 e,f,g  oraz 21 – 36,  zapraszamy na dyżur w przyszłym tygodniu do kościoła parafialnego   rodziny z ul. Skłodowskiej jedynki i trójki, do kościoła Podwyższenia Krzyża z ul Wolności
  8, 11, 11a, 12 i 12 a, sprzątanie w sobotę od godz.: 1000 we wnętrzu kościołów i na zewnątrz.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa i prenumeraty prasy katolickiej.
 8. Najbliższa niedziela to niedziela palmowa, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje palmy, które będziemy mogli nabyć przed uroczystością.
 9. W niedzielę Palmową  młodzież gimnazjalna przedstawi premierę sztuki „Mały Książe” serdecznie zapraszamy na to teatralne spotkanie o godz.: 1500 w sali nowo wyremontowanego GOK-u, na terenie byłej Fabryki Mebli.
 10. Nasz parafianin P. Michał Cybulski został pobłogosławiony przez Ks. Biskupa i obdarzony funkcją nadzwyczajnego szafarza Eucharystii, prosimy o życzliwe przyjęcie tej funkcji, w wielu parafiach szafarze służą już od lat, w minioną sobotę na ten urząd ks. Bp wprowadził ponad czterdziestu mężczyzn i trzy siostry zakonne. P. Michał rozpocznie swą służbę w niedzielę palmową.
 11. S  R K informuje rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, że istnieje możliwość otrzymania pomocy świątecznej.W tym celu należy złożyć podanie w formie pisemnej w dniach : 23 i 24 marca  br. tj. w poniedziałek i wtorek, po mszy św. wieczornej u członków stowarzyszenia  przy stoliku pod chórem. Wydawanie talonów odbędzie się w niedzielę – 29 marca  po mszy świętej o godz. 11.00 w kościele parafialnym.W najbliższą w niedzielę  zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na leczenie 2 letniego Olusia z Olszyny chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
 12. W 2020 roku Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty obchodzić będzie 700-lecie założenia klasztoru w Lubaniu. W ramach przygotowań do jubileuszu trwa nowenna. W 4 roku, czyli 28 marca 2015 roku w Lubaniu odbędzie się sympozjum poświęcone charyzmatowi Zgromadzenia pt. „Charyzmat pokuty-wynagradzania drogą do jedności z Bogiem”.- Charyzmat w ujęciu biblijnym przedstawi ks. prof. Waldemar Chrostowski (Warszawa), o teologii charyzmatu będzie mówił o. prof. Piotr Liszka CMF (Wrocław), o praktykach pokutnych na przestrzeni wieków powie Piotr Stefaniak (Kraków).Sympozjum rozpocznie się o godz. 9.00 Eucharystią w kaplicy Domu Generalnego w Lubaniu przy ul. Wrocławskiej 17. O godz. 11.00 w auli Szkoły Muzycznej przy Al. Kombatantów 11 w Lubaniu rozpoczną się konferencje. Spotkanie zakończy się o godz. 14.30. Siostry zapraszają wszystkich, którzy chcą poznać lub pogłębić wiadomości z zakresu duchowości Zgromadzenia oraz jego misji w Kościele. Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty sięga swym rodowodem początku XIII wieku i jest wyrazem troski Kościoła o los moralnie zaniedbanych kobiet i dziewcząt. U początków istnienia siostry prowadziły ściśle kontemplacyjny charakter życia.Pierwszy klasztor magdalenek od pokuty na ziemiach polskich został ufundowany w Nowogrodźcu nad Kwisą w 1217 r. przez św. Jadwigę Śląską i jej małżonka Henryka Brodatego. W 1320 r. dzięki staraniom księcia Jaworskiego i Ziębickiego Henryka zainicjowano istnienie konwentu w Lubaniu, który jako jedyny przetrwał bezlitosną sekularyzację klasztorów przeprowadzoną przez rząd pruski w 1810 r. W ciągu wieków ówczesny Zakon przechodził różne koleje losu i z upływem lat siostry coraz bardziej angażowały się w dzieła apostolskie podejmowane dla Królestwa Bożego, aby przez nie naśladować przykład naszej Świętej Patronki Marii Magdaleny w miłowaniu Chrystusa. Charyzmatem Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty jest pokuta wynagradzająca za grzechy świata, a szczególnie za grzechy kobiet, które pobłądziły na ścieżkach życia wytyczonych przez Boga każdemu człowiekowi drogowskazami Jego Przykazań. Stąd szczególne miejsce w duchowości sióstr zajmuje kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu magdalenki wynagradzają za grzechy człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>