Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

XVI niedziela „w ciągu roku”

23.07.2017 r.

 

 1. Dziś przeżywamy XVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. w stałym porządku niedzielnym: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Przypominamy, że Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest już Mszą z niedzieli. Uczestnicząc w niej wypełniamy obowiązek Mszy św. niedzielnej.
 2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

– wtorek 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona

kierowców i podróżujących;

– środa 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;

– sobota 29 lipca – wspomnienie św. Marty.

 1. W czasie wakacji, ze względu na poranną Eucharystię o godz. 8.00, kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 9.00 do 10.00. Natomiast w czwartki bez zmian od 16.30 do 17.30.
 2. Trwają zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy prowadzi pani Stanisława Anioł. Spotkania Grupy Duchowego Uczestnictwa rozpoczną się w sobotę 29 lipca i potrwają do poniedziałku 7 sierpnia. Każde spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.30. Modlitwy po Mszy św. będą trwały do godz. 21.00. W związku z tym w tym okresie (29.07-7.08) nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Tradycją lat ubiegłych zostanie zorganizowana pielgrzymka na ostatni etap Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd w niedzielę 6.08 o godz. 12.00, a powrót w poniedziałek 7.08 w godzinach wieczornych. Kontakt w tej sprawie z panią Stanisławą Anioł.
 4. Z racji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców
  i podróżujących, prowadzona jest akcja „1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Organizatorem jest stowarzyszenia MIVA Polska. Szczegóły akcji zawarte są na plakacie przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej miva.pl Pobłogosławienie pojazdów, kierowców i podróżujących w naszej parafii odbędzie się we wtorek 25 lipca o godz. 18.00. Zapraszam, by przyjechać swoimi pojazdami i ustawić je na parkingu przy plebani i przy kościele. Po Mszy św. każdy pojazd i kierowca zostaną pobłogosławieni.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały przygotowane specjalne koperty na ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Można je pobrać i po wypełnieniu oddać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiarę i wyrażam wdzięczność tym, którzy to uczynią w najbliższym czasie. Dzięki temu możemy zadbać o czystość kościoła i placu wokół kościoła. Bardzo dziękuję panu Ludwikowi, który w piątek
  i sobotę zadbał o zieleń wokół naszej świątyni. Dziękuję również wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie na niedzielę naszej letniej kaplicy w Dolnej/Średniej Olszynie.
 6. Pragnę poinformować, że w Olszynie zamieszkał po przejściu na emeryturę ks. Franciszek Sowiźrał z prezbiterium diecezji pelplińskiej. Bardzo serdecznie go witamy i życzymy błogosławionego czasu emerytury w Olszynie. Zapraszamy ks. Franciszka do naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej organizuje trzydniowe rekolekcje dla młodych małżeństw (do 5 lat po ślubie) w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Szklarskiej Porębie. Tytuł rekolekcji: „Akt małżeński. Szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”. Rekolekcje poprowadzi o. Ksawery Knotz OFMCap. Szczegóły zawarte są na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Jest wolna intencja Mszy św. w niedzielę 30 lipca na godz. 11.00. Istnieje również możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych. Posiadamy już książkę intencji na rok 2018, można rezerwować Msze św. na kolejne miesiące.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
 11. Jarosław Marian Chorążewski, zam. w Olszynie

Patrycja Moczydlak, zam. w Mściszowie

Zapowiedź I

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 2.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

– Ryszard Czajkowski (rodzina zamówiła Msze św., które będą odprawione: 3.08, 8.08, 14.08 o godz. 8.00);

– Władysław Starzec.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz