Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

XXVIII niedziela „w ciągu roku”

15.10.2017 r.

 

 1. Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są o godz. 17.15.
 2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 16 października– uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki

Śląska;

– wtorek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i Męczennika;

– środa 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty;

– czwartek 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko, prezbitera
i męczennika;

– piątek 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

– sobota 21 października – bł. Jakuba Strzemię, biskupa. W tym dniu swoje 10-lecie

będą świętowały Amazonki z koła w Olszynie. Z tej racji zostanie odprawiona Msza

św. dziękczynna o godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.W dniach 13-14 października gościliśmy w naszej parafii ikonę Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa oraz uroczyście kończyliśmy obchody jubileuszu stulecia objawień Niepokalanej Dziewicy w Fatimie. Dziękuję wszystkim za liczny udział w nabożeństwach, a zwłaszcza za całonocne czuwanie różańcowe, które było zadośćuczynieniem za grzechy naszej parafii. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych uroczystości. To piękne dzieło, które przyniesie błogosławione owoce dla naszej społeczności.

 1. W ubiegłą niedzielę Parafialne Koło Caritas z racji Dnia Papieskiego przeprowadziło zbiórkę na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nasza parafia uzbierała kwotę 1600 zł, która została wpłacona na konto fundacji. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

5.Od dzisiaj można pobierać karty na modlitwę wypominkową, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej.

 1. W poniedziałek, w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – 16 października zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji dyrekcji naszych szkół, grona pedagogicznego czynnego i emerytowanego oraz pracowników szkół z racji Dnia Nauczyciela. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku do sali jubileuszowej w domu katechetycznym. Będziemy zaszczyceni możliwością ugoszczenia naszych nauczycieli.
 2. Spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania:

– w czwartek 19 października o godz. 19.00 swoje spotkanie przygotowawcze mają uczniowie klas VI. Odbędzie się ono w kościele;

– w piątek 20 października na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum. Proszę o obowiązkową obecność.

 1. Niestety ze względu na brak wystarczającej ilości chętnych na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia, jesteśmy zmuszeni odwołać ten wyjazd. Bardzo przepraszamy. Osoby, które zapłaciły, prosimy o zgłoszenie się po pieniądze. Spróbujemy zorganizować nową pielgrzymkę na wiosnę przyszłego roku.
 2. Informujmy wszystkich planujących zawrzeć w najbliższej przyszłości małżeństwo sakramentalne, że nasza parafia organizuje międzydekanalne przygotowanie do małżeństwa. Będzie ono trwało przez tydzień w dniach 22-28 października. Zajęcia będą codziennie w naszym domu katechetycznym w godzinach od 19.30 do 21.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy narzeczonych.
 3. Z racji Balu Wszystkich Świętych zostanie zorganizowany kurs animatora tańca. Odbędzie się on w dniach 27-28 października w Gminnym Ośrodku Kultury. Szczegóły na plakacie.
 4. W dwie kolejne niedziele – 22 i 29 października będzie przy kościele parafialnym zorganizowane stoisko ze zniczami, które będą rozprowadzali ministranci i harcerki z naszej parafii. Zarobione w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na ich cele formacyjne, m.in. na wyjazd wakacyjny.

12.Jak już informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, przed zimą musimy wykonać pilne prace remontowo-konserwatorskie na dachu naszego kościoła parafialnego, na którym zalega woda i wsiąka w ściany kościoła. Ekspertyzy dokonała poproszona przeze mnie grupa specjalistów. Dokonało się to w obecności wybranej komisji z naszej Rady Parafialnej. Jest to duży zakres pilnych prac, głównie związanych z udrożnieniem odpływu wody podczas deszczów. Po konsultacji z Radą Parafialną będę prosił Szanownych Państwa o ofiary na ten cel do specjalnie przygotowanych kopert. Ze względu na to, że dach był wymieniony niedawno, nie możemy starać się o środki zewnętrzne. Musimy to dokonać we własnym zakresie. Prosimy o zrozumienie
i pomoc w miarę Państwa możliwości. Szczegóły przedstawię w listopadzie.

 1. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba w Lubaniu organizuje zimowisko dla dzieci podczas ferii zimowych. Jest możliwość zapisania dzieci na ten wyjazd. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, środa, czwartek, piątek na godz. 7.00.

15.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”
i „Gościa Niedzielnego”.

 1. 16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz