Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Przygotowanie dorosłych z Dekanatu Lubań do sakramentu bierzmowania

Osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły przystąpić do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w najbliższy czwartek, 27 września o godz. 19.30, w Domu Katechetycznym.

Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

tn Bierzmowanie doroslych

W mocy Ducha Świętego

tn W mocy 120 września br. uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. dziekana Bogusława Wolańskiego młodzież klas VI, VII i VIII szkół podstawowych rozpoczęła kolejny etap przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Modlitwę wspomagał zespół pod przewodem ks. Krzysztofa Lewickiego. W homilii ks. wikariusz Jakub Sikorski zachęcał, aby przylgnąć do Jezusa, otworzyć się na Jego obecność, łaskę i dać się ogargnąć mocy Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Za małżeństwa i rodziny

tn W trosce o małzenstwa 1W trosce o małżeństwa i rodziny w naszej parafii rozpoczęliśmy cykliczne Nabożeństwo do Świętej Rodziny, które będzie odprawiane w trzecie czwartki miesiąca o godz. 17.30. Pierwsze nabożeństwo miało miejsce 20 września br. Do wspólnej modlitwy zaproszone są małżeństwa, by swoją modlitwą i świadectwem włączyły się w to dzieło i otoczyły swoją modlitwą zwłaszcza małżeństwa w kryzysie i prosiły Boga o nowe małżeństwa.

Czytaj więcej...

Olszyńskie Spotkania Chóralne

Olszyńskie Spotkania Chóralne poprawny 2Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Olszyńskiej Olsna 1254 serdecznie zaprasza na koncerty z okazji Olszyńskich Spotkań Chóralnych, które odbęda się 30 września 2018 r. w naszym kościele parafialnym.

Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...

Aktualności

Kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne