Odnowili swoją miłość

W Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa podczas sumy parafialnej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie odnowili swoją miłość. Zgodnie z propozycją Konferencji Episkopatu Polski był to w Olszynie szczególny dzień modlitw w intencji małżeństw i rodzin.

tn Odnowili swoją miłość

Ks. proboszcz Bogusław Wolański przypomniał podczas Eucharystii, o pięknie miłości, którą każdy człowiek został obdarowany przez Boga. W przeżywaniu tego daru chrześcijanie otrzymali również wyjątkową pomoc, jaką jest sakrament małżeństwa. I choć dzisiejszy świat przezywa kryzys, to jednak budowanie na zdrowym małżeństwie i rodzinie może przynieść błogosławione owoce nie tylko dla Kościoła, ale całemu społeczeństwu, ubogacając je swoim świadectwem i życiem wiary. Po homilii małżonkowie stanęli, podobnie jak w dniu ślubu, naprzeciw siebie, by odnowić w sobie to pragnienie, które tego właśnie dnia wyrazili, biorąc na świadków Boga i wspólnotę Kościoła. Dla wielu był to z pewnością wzruszający moment, by wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny brać z tego obrazu siłę i moc dla budowania własnej wspólnoty życia i miłości.
Olszyńska wspólnota parafialna to przestrzeń życia Kościoła, w której o modlitwie za małżeństwa i rodziny pamięta się nie tylko w tym szczególnym czasie Narodzenia Pańskiego. Od niemal półtora roku w każdy trzeci czwartek miesiąca koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przewodniczy specjalnemu nabożeństwu przed kopią kaliskiego Obrazu Świętej Rodziny. Modlitwie tej od października towarzyszą relikwie św. Jana Pawła II, który jest szczególnym patronem małżeństw i rodzin.