Kaseton św. Judy Tadeusza ku czci śp. Tadeusza Torończaka

Jak pamiętamy, 11 lipca 2019 r. w wyniku ciężkiego wypadku przy pracy odszedł do Domu Ojca śp. Tadeusz Torończak, człowiek wielkiego serca i właściciel dużego zakładu pracy w Olszynie. Podczas pogrzebu, według życzenia wdowy po panu Tadeuszu - pani Danuty Torończak, uczestnicy nie składali na grobie kwiatów, ale przekazywali ofiarę na rzecz naszej parafii. Uzbierano ponad 6000 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na renowację jednego z kasetonów w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olszynie, gdzie odbywa się remont zabytkowego stropu. Wybrano kaseton z wizerunkiem św. Judy Tadeusza, Apostoła, patrona Zmarłego.

tn ToronczakW piątek, 22 listopada br., podczas Mszy św. o godz. 18.00, która była sprawowana m.in. za śp. Tadeusza Torończaka, a zamówiona została przez pracowników jego firmy, wykonawcy renowacji stropu - pan Jerzy Kowalski wraz ze swoimi współpracownikami - wręczyli pięknie oprawione zdjęcie odrestaurowanego kasetonu pani Danutcie Torończak. Był to wzruszający moment, zapewne ważny dla pani Danuty w przeżywaniu żałoby po mężu. Jest to także piękna pamiątka, która zostanie po śp. Tadeuszu, a którą ufundowali uczestnicy jego pogrzebu.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
Św. Tadeuszu, módl się za nami.