Różańcowi liderzy

W tym roku miesiąc październik był Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. W całym kościele trwała modlitwa w intencji misji prowadzonych przez Kościół katolicki. Do tej inicjatywy dołączyła się również nasza parafia. Codziennie wierni gromadzili się na nabożeństwach różańcowych, by rozważać treści misyjne i modlić się za misjonarzy, za ludzi, którym posługują, a szczególnie za misję Maganzo w Tanzanii. Oprócz modlitwy wierni składali jałmużnę misyjną do specjalnie przygotowanego dzbana misyjnego. Uzbierana suma została przekazana do Tanzanii.

tn Liderzy 1Wśród modlących się nie zabrakło dzieci. Około 30 dzieci regularnie uczestniczyło w naszych misyjnych nabożeństwach. W niedzielę 17 listopada na Mszy św. o godz. 11.00 najlepsi zostali nagrodzeni słodyczami oraz koszulkami Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Trójka dzieci nie opuściła ani jednego różańca: Oliwier Minda, Klara Błaszczyk i Agata Przednowek. Gratulujemy i już zapraszamy na Roraty, które w tym roku przeżyjemy z Prymasem Tysiąclecia – kard. Stefanem Wyszyńskim.

tn Liderzy 2