Trzynastu dorosłych lektorów otrzymało błogosławieństwo

15 września br. podczas sumy parafialnej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie ks. proboszcz Bogusław Wolański poprzez uroczyste błogosławieństwo włączył trzynastu dorosłych parafian do zespołu służby liturgicznej, którego szczególnym zadaniem jest proklamacja Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

tn Przyjęci 1We wrześniu br. minął rok odkąd w olszyńskiej wspólnocie zainicjowana została grupa dorosłych lektorów - zespół świeckich, którzy, pragnąc być bliżej parafii i chcąc jeszcze bardziej rozpoznawać Chrystusa w Jego Słowie, wyrazili chęć włączenia się do posług w ramach liturgii.
- Cieszę się bardzo, że przyjęliście moje zaproszenie do tego, aby jako osoby świeckie podjąć się zadań związanych z proklamacją Słowa Bożego w zgromadzeniu wiernych - stwierdził podczas Eucharystii ks. proboszcz Bogusław Wolański. - Czytacie lekcje, przygotowujecie psalmy i służycie Kościołowi przyczyniając się do jego wzrostu.

tn Przyjęci 2Trzynaścioro olszynian - kobiet i mężczyzn - różnych zawodów, profesji, ale za to mocno zaangażowanych w życie olszyńskiej wspólnoty w każdą niedzielę pięć minut przed Mszą św. odczytuje wskazany fragment Katechizmu Kościoła Katolickiego, a podczas liturgii włącza się w jej celebrację poprzez czynny udział w Liturgii Słowa poprzez czytania, śpiew psalmów i wezwania modlitwy powszechnej. Nowy zespół liturgiczny, w którego skład wchodzi w sumie aż siedemnaście osób, spotyka się nie tylko na Eucharystii, ale także podczas spotkań formacyjnych, gdzie jego członkowie poznają rytm roku liturgicznego i księgi używane w liturgii, ale także głębiej wchodzą w przestrzeń Biblii. Przyjęte w tę wrześniową niedzielę błogosławieństwo stanowi więc umocnienie na drodze formacji oraz podejmowanych zadań, aby lepiej zrozumieć posłannictwo Chrystusa i Kościoła i nieustannie pamiętać o miłości Jezusa, którego w tej zaszczytnej służbie pragną naśladować, służąc Mu z wiarą i miłością.

tn Przyjęci 3