Koncert z duszą

W niedzielne popołudnie, 11 sierpnia br., w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie odbył się koncert, podczas którego wystąpił Oliver Palmer - niesłyszący tenor z Bayreuth (Niemcy).tn Koncert 2

Prezentacji artysty dokonała radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Teresa Zembik. Oliver Palmer ma 28 lat. Gdy jego mama była w szóstym miesiącu ciąży, lekarz prowadzący sugerował dokonanie aborcji, ale bezskutecznie. Chłopiec urodził się w stanie ciężkim, ale przeżył. Dzisiaj żyje i mimo tego, iż jest głuchy, śpiewa jako tenor - spinto. Nosi dwa mocne aparaty słuchwe, które jednak tylko częściowo wspomagają jego słuch. Uczy się śpiewu klasycznego i gry na pianinie.

tn Koncert 1

Podczas koncertu uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć między innymi takie utwory jak: Ave Maria (Bach / Gounod), Magnes dusz, Jezusie - Synu Dawida, Panis Angelicus, Con te Partiro, Twoim jest serce me - aria, Santa Maria...

Za występ i wiele emocji, które temu przedsięwzięciu towarzyszyły, w imieniu ks. proboszcza Bogusława Wolańskiego podziękowania złożył ks. wikariusz Jakub Sikorski. Jak wspominają uczestnicy - było to bardzo mocne przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci.

tn Koncert 3

Zgodnie z zapowiedzią, po koncercie można było złożyć dobrowolną ofiarę na naukę Olivera.