Boże Ciało i kapłańskie prymicje ks. Mateusza Maleńczuka

tn Corpus Domini Iesu Christi 1

Eucharystia jest źródłem i szczytem życia Kościoła, jak przypomniał to Sobór Watykański II. Stąd uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem wiary w realną obecność Pana w Sakramencie Ołtarza. Ten wyjątkowy dzień ma więc także szczególną oprawę, a kulminacją liturgicznego obchodu jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej parafii swą prymicyjną Eucharystię, na zaproszenie ks. proboszcza Bogusława Wolańskiego, sprawował neoprezbiter - ks. Mateusz Maleńczuk, który we wrześniu 2018 r. odbywał w naszej wspólnocie praktykę duszpasterską.

tn Corpus Domini Iesu Christi 16- Eucharystia to nie spektakl, ale dzieło zbawcze. Aby otrzymać konkretne owoce płynące ze zjednoczenia z Chrystusem musi się w nas coś stać, przemienić, gdy przystępujemy do jej sprawowania - stwierdził w homilii ks. Mateusz. - Eucharystia to przede wszystkim hojna łaska Pana i cud, jaki dokonuje się na naszych oczach. To w końcu wejście w tajemnicę Chrystusa.
Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami Olszyny, której przewodniczył neoprezbiter. Uroku procesji dodawały dzieci sypiące kwiatki przed Najświętszym Sakramentem, a także pobożna i rozmodlona rzesza olszynian, którzy pragnęli oddać cześć Panu i zaświadczyć o swojej wierze. Piękne i głębokie w swej wymowie były ołtarze stacyjne, nawiązujące swą tematyką do Eucharystii, powołania i Chrystusowego kapłaństwa oraz roli Maryi w życiu wspólnoty Kościoła.

tn Corpus Domini Iesu Christi 13Na koniec tej eucharystycznej uroczystości ks. Mateusz Maleńczuk udzielił prymicyjnego błogosławieństwa rodzicom, siostrze, księżom, służbie liturgicznej oraz wszystkim wiernym. Był to moment pełen wzruszeń i dziękczynienia za dar kapłaństwa, który szczególnie w obecnych czasach jest niezwykle cennym świadectwem miłości do Chrystusa i Kościoła, aby oddać samego siebie na służbę Bogu i ludziom.