Modlitwą, śpiewem i zabawą wielbimy Jezusa

Eucharystia, adoracja i uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także pełna młodzieńczej radości, tańca i wdzięczności agapa na łące przy plebanii to najważniejsze punkty zakończenia roku formacyjnego w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. 17 czerwca na „Piknik z Jezusem” ks. proboszcz Bogusław Wolański i ks. wikariusz Jakub Sikorski zaprosili młodzież kl. VI i VII szkół podstawowych, która chętnie odpowiedziała na nie, chcąc także w ten sposób dać świadectwo swojej wierze.

tn Piknik z Jezusem 1„Piknik z Jezusem” zainaugurowała wieczorna Eucharystia, podczas której diakonię muzyczną pełnił zespół Odnowy w Duchu Świętym z Lubania. Zespół ten prowadził, razem z ks. Jakubem, adorację i uwielbienie po Mszy św. Była to modlitwa pełna łaski i Ducha, tęsknoty za Jezusem, którego każdy pragnął przyjąć jako swego Boga i Pana. Trwanie w obecności Bożej było okazją do przedstawienia swoich trosk, lęków i niepewności, a także nadziei i dziękczynienia Jezusowi „przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu (…), dziękując Bogu Ojcu przez Niego” (por. Kol 3,16-17). Po błogosławieństwie eucharystycznym ks. Jakub zaprosił uczestników wieczornej modlitwy na agapę.

tn Piknik z Jezusem 6

Tam, na łące przy plebanii, nie zabrakło dobrego humoru i świetnej zabawy, której hitem były tańce ewangelizacyjne i karaoke prowadzone przez ks. Jakuba. Natomiast olszyńska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zadbała o wyśmienity poczęstunek, aby także ciało mogło zostać odpowiednio pokrzepione. Ostatnim punktem pikniku była wspólna modlitwa i rozesłanie wraz z Bożym błogosławieństwem w godzinie Apelu Jasnogórskiego i przy dźwiękach dzwonów olszyńskiego, parafialnego kościoła.

tn Piknik z Jezusem 4