Mamy nowych ministrantów

W uroczystość Najświętszej Trójcy, 16. czerwca br., sześciu chłopców zostało włączonych w poczet ministrantów. Po rocznym przygotowaniu ks. proboszczowi Bogusławowi Wolańskiemu przedstawił ich opiekun kandydatów - ks. Jakub Sikorski. Chłopcy wyrazili chęć służenia Panu Bogu i przyjęcia obowiązków ministranckich.

tn Promocja ministrancka strona internetowa 2

W czasie homilii ks. proboszcz przypomniał postać św. Tarsycjusza, który poniósł śmierć męczeńską broniąc przed profanacją Eucharystii, którą zanosił chrześcijanom do więzienia w okresie prześladowań za czasów cesarza Decjusza ok. 250 r. Ten młodzieniec dla wielu ministrantów, obok św. Dominika Savio, stawiany jest za wzór chłopcom, którzy pragną służyć przy ołtarzu jako ministranci.

- Kochani chłopcy. Po rocznym przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do pełnienia służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będziecie mogli odtąd nosić świętą Księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary, będziecie dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło - powiedział ks. proboszcz Bogusław Wolański.

tn Promocja ministrancka strona internetowa 3

Nowi ministranci z przejęciem czekali na moment przywdziania sutanelli i komży, które zostały uroczyście pobłogosławione. Następnie z radością ruszyli ku ołtarzowi, aby podczas dalszej części Mszy św. móc posługiwać przy ołtarzu. Na kolejnym etapie ministranckiej formacji opiekunem ich będzie ks. proboszcz.

Do grona ministrantów włączeni zostali: Michał Gzyl, Krzysztof Szelest, Aleksander Zieliński, Dawid Eisentraut oraz Dominik Jedynak i Oliwer Jedynak.

Uroczystośc zwieńczyło wspólne zdjęcie z rodzicami, które będzie miłą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia. Nowym ministrantom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy obfitości Bożych łask.

tn Promocja ministrancka