Otrzymali Ducha Świętego

6 czerwca br. nasz kościół parafialny stał sie Wieczernikiem, w którym młodzież klas ósmych oczekiwała zesłania Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Szafarzem sakramentu był Bp Stefan Cichy, biskup senior diecezji legnickiej. Młodzież przygotowywała się do tego szczególnego dnia poprzez wiele spotkań z animatorami i duszpasterzami, rozważanie Pisma Świętego, modlitwę i świadectwo wiary osób, które dzieliły się swoją wiarą i doświadczeniem działania Ducha Świętego w życiu.

tn Bierzmowanie 2019

Młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotowywali animatorzy oraz ks. wikariusz Jakub Sikorski. Dzień udzielenia sakramentu bierzmowania był więc nie tylko oczekiwaniem na moc Ducha Świętego, której udzielił Następca Apostołów w osobie Księdza Biskupa Stefana i dopełnieniem sakramentu chrztu św., ale także okazją do wdzięczności za dar chrześcijańskiego powołania.