Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Przystąpiliśmy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

tn Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2019Dwadzieścia pięć osób przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca br. w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Parafianie, którzy wyrazili wolę modlitwy za dzieci nienarodzone podczas wieczornej Mszy św. złożyli specjalne przyrzeczenia, biorąc w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Jak podkreślił przewodniczący liturgii - ks. proboszcz Bogusław Wolański - ta modlitwa jest bardzo potrzebna zwłaszcza w obliczu zła, które niszczy życie ludzkie. Trzeba mówić wszystkim i zawsze, że człowiek jest już człowiekiem od poczęcia, a przede wszystkim potrzebna jest przemiana serc i odnowa myślenia oraz walka z cywilizacją śmierci, którą tak otwarcie napiętnował św. Jan Paweł II, mówiąc: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

Przygotowaniem do duchowej adopcji była w naszej parafii Droga Krzyżowa w piątek poprzedzający uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także adoracja Najświętszego Sakramentu, poprzedzająca tę uroczystą Eucharystię.

Aktualności

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarz do Ewangelii

Intencje Mszalne