Mamy nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

tn Szafarze NadzwyczajniNadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej wraz z olszyńskimi duszpasterzami
Od lewej: Michał Cybulski, Sławomir Czyński, ks. proboszcz Bogusław Wolański, ks. wikariusz Jakub Sikorski, Artur Grabowski

W sobotę 23 marca br. w legnickiej katedrze bp Kiernikowski pobłogosławił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., a wśród nich dwóch naszych parafian: Artura Grabowskiego i Sławomira Czyńskiego.Wspomniani świeccy otrzymali upowaznienie, aby pomagać proboszczom w udzielaniu Komunii św. podczas liturgii albo zanosząc ją chorym.

Nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, aby móc uzyskać upoważnienie związane z udzielaniem Komunii Świętej, zostali uprzednio wybrani przez Księdza Proboszcza i skierowani na specjalny kurs przygotowawczy, podczas którego przez sześć miesięcy zgłebiali wiedzę z zakresu prawodawstwa kościelnego, liturgii i duchowości, niezbędną do pełnienia we wspólnocie parafialnej takiej funkcji. Po tym półrocznym przygotowaniu, zwieńczonym egzaminem Biskup Legnicki uznał kandydatów za zdatnych do tego, aby nieść Ciało i Krew Pańską wiernym wszędzie tam, gdzie wymagać będzie tego sytuacja duszpasterska, a szczególnie chorym.

- Zanosząc Jezusa Chrystusa pod postacią chleba czy też podając kielich z Jego krwią, będziecie się łączyć z tą tajemnicą Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie wszelki ludzki grzech. Przyjął grzech, chociaż sam nie popełnił żadnego błędu czy grzechu. Jezus utożsamił się z marnotrawnym synem. Wy będziecie posługiwać tej tajemnicy, podając Ciało i Krew Jezusa. Życzę wam, byście posługując tej tajemnicy, sami dobrze, mocno i głęboko wnikali w tę prawdę. Wasza posługa jest związana z pokornym dawaniem siebie do dyspozycji. Bycia tam, gdzie trzeba. Według uznania duszpasterzy. Szczególnie zanosząc Komunię św. osobom chorym - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

Od 23 marca br. w olszyńskiej wspólnocie parafialnej posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej pełni trzech mężczyzn: Michał Cybulski, Sławomir Czyński i Artur Grabowski.

tn Szafarze Nadzwyczajni 2

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej wraz z J. E. Bp. Zbigniewem Kiernikowskim
w legnickiej katedrze po Mszy św. z obrzędem pobłogosławienia