W imię Boże

13 stycznia br. na zaproszenie olszyńskich duszpasterzy Rada Miejska w Olszynie wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Wypychem uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej w intencji miasta Olszyna, zawierzając Panu Bogu swoją pięcioletnią służbę na rzecz mieszkańców gminy Olszyna. Oprócz radnych w liturgii uczestniczyli także przedstawiciele władz na czele z burmistrzem Olszyny Leszkiem Leśko oraz sekretarz gminy Haliną Białoń.

tn W imię Boże poprW homilii ks. dziekan Bogusław Wolański, który przewodniczył mszy św., przypomniał, że wszelka władza bierze swój początek od Boga i jej podstawowym zadaniem jest bycie narzędziem Boga w świecie. W tym kontekście Ks. Wolański przypomniał także rolę władz publicznych w kwestii ochrony życia i rodziny. Przypomniał o smutnych statystykach dotyczących rozpadu małżeństw i rozwodów oraz skutkach, jakie te zjawiska niosą ze sobą, dla dzieci. Zdaniem olszyńskiego duszpasterza nie wystarczy wspierać rodziny socjalnie. Troska nad sytuacja współczesnych rodzin wymaga głębszej refleksji, stąd warto tworzyć zespoły, złożone z przedstawicieli samorządów i Kościoła, które dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogłyby wypracować konkretne sposoby pomocy i pracy z rodzinami.
Po liturgii przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wypych podziękował księżom za dobrą współpracę między parafiami a władzami gminy. Wyraził też nadzieję, że inicjatywy, które wspólnie są realizowane przyniosą owoce, które będą miały wyraz w realizacji konkretnych przedsięwzięć dla dobra wszystkich mieszkańców.
Modlitewne skupienie zakończyło spotkanie przy kawie, herbacie i domowych wypiekach w sali jubileuszowej w Domu Katechetycznym, gdzie była okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i opinii.