Święto Świętej Rodziny - Małżonkowie odnowili swoją przysięgę

W Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa małżonkowie naszej parafii, którzy zawierając przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łączą się ze sobą w Chrystusie na całe życie, podczas parafialnej sumy odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie złożone przed laty przed ołtarzem. Wtedy ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Na znak, że coraz doskonalej pragną wypełniać swoje święte zobowiązania, podali sobie prawe dłonie i, odpowiadając na pytania ks. proboszcza Bogusława Wolańskiego, przypomnieli sobie zobowiązania, które stały się ich życiem z chwilą zawarcia sakramentu małżeństwa.Kapłan prosił Boga, aby spojrzał łaskawie na obecne w kościele pary, odnowił ich przymierze małżeńskie, pomnożył w nich miłość i umocnił więzi pokoju, tak aby otoczeni swoimi dziećmi mogli zawsze cieszyć się z daru Bożego błogosławieństwa.

tn Odnowienie przyrzeczen malzenskich 2018 2

Na zakończenie Mszy św. jedno z małżeństw przekazało zaproszenie do przeżywania swojej miłości małżeńskiej we wspólnocie zwanej Domowym Kościołem, która działa w naszej parafii od pięciu lat. Tworzą ją trzy małżeństwa. Członkowie wspólnoty spotykają się raz w miesiącu z księdzem moderatorem. Na tym spotkaniu dzielą się życiem, rozważają Pismo Święte, modlą się i podejmują tematy formacyjne. Domowy Kościół ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się, jak również w głębokim zjednoczeniu między małżonkami i i ich obojga z Bogiem.

Najbliższe spotkanie informacyjne dla zainteresowanych małżeństw odbędzie się w sobotę, 5 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali jubileuszowej w Domu Katechetycznym.

Zapraszamy również w każdy trzeci czwartek miesiąca na nabożeństwo przed obrazem Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii. Początek modlitwy o godz. 17.30 w kaplicy chrzcielnej.