Uczcili swoją Patronkę

22 listopada 2018 roku kolejny raz przeżywaliśmy wspomnienie liturgiczne św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej, a więc także organistów i parafialnych zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji naszego pana organisty Mirosława Matogi oraz scholi Józefinki. Eucharystię swoim śpiewem ubogaciła schola, którą na zakończenie księża pobłogosławili i obdarowali drobnymi, ale jakże cennymi, upominkami przywiezionymi prosto z Ziemi Świętej.Po zakończonej liturgii w sali jubileuszowej odbyło się spotkanie, podczas którego nie brakowało śpiewu i tańca. Była to okazja do wspólnego świętowania wraz z rodzicami przy pysznym ciastku i innych smakołykach. Mamy nadzieję, że św. Cecylia będzie wspierała swą opieką pana organistę i Józefinki, aby ich śpiew rozbrzmiewał na chwałę Pana.

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
Tam ludzie dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają”

tn cecylia 2018