Każdy może być świętym

Bal Wszystkich Świętych ma już długą tradycję w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Każdego roku w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych jest to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do pokazania, że każdy może być świętym.

Tegoroczny bal poprzedziły dwudniowe warsztaty tańca i zabaw, które na zaproszenie ks. Jakuba Sikorskiego w Świetlicy Wiejskiej w Biedrzychowicach poprowadziła Ula Nowak. Była to znakomita rozgrzewka przed zbliżającym się Balem Wszystkich Świętych.
31 października od samego rana salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie wypełniły zastępy małych świętych. Nie zabrakło świętych papieży, apostołów, aniołów. Nawet prowadzący bal ks. Jakub Sikorski wcielił się w postać św. Józefa – patrona olszyńskiej parafii.
- Poprzez organizację Balu Wszystkich Świętych, chcemy pokazać naszym dzieciom i młodzieży, że Bóg jest dobry, że powołał ludzi, którzy zostali świętymi i że świętość może osiągnąć każdy z nas - mówi ks. Jakub Sikorski, wikariusz olszyńskiej parafii.

Kazdy moze byc swietymUdział w tegorocznym Balu Wszystkich Świętych wzięły dzieci z placówek oświatowych z Olszyny i Biedrzychowic - od przedszkolaka do gimnazjalisty. Każdy mały święty bawił się ile sił. Do roztańczonej uczniowskiej gawiedzi dołączyli nawet sami nauczyciele, którzy chętnie naśladowali wszelkie figury i tańce pokazywane przez prowadzących. Była to wspaniała okazja, by poprzez taniec i śpiew uwielbiać Boga, który na drodze każdego z nas stawia znakomitych świadków wiary i zaprasza nas, byśmy poszli ich śladami.
Bal Wszystkich Świętych to świetna inicjatywa, która pokazuje piękno świętości, a przede wszystkim to, że każdy może być świętym. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wobec nachalnego promowania obcego naszej chrześcijańskiej kulturze Halloween i tożsamych z nim mrocznych satanistycznych rytuałów. Bal Świętych pokazuje piękno chrześcijańskiej wiary i życia, dając fundament, którym jest Jezus Chrystus.